a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Разложите выражение на множителиa) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Разложите выражение на множителиРазложите выражение на множителиa) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
АККУМУЛЯТОРЫ Первым кто открыл возможность получения тока иным, чем электризация трением был итальянский ученный Луиджи Гальвани (1737-1798). Однажды он заметил, что лапка мёртвой лягушки пришла в движение при соприкосновении с её нервом стального скальпеля. Это открытие заставило Гальвани поставить ряд опытов для обнаружения причины возникновения электрического тока. В основе принципа действия различных типов аккумуляторов лежит явление электролиза, где используется его важное свойство – обратимость. Электролиз – изменение химического состава раствора при прохождении через него электрического тока, обусловленное потерей или присоединением электронов ионами. Аккумулятор – прибор для накопления электрической энергии с целью её дальнейшего использования. Аккумулятор можно изготовить аналогично гальваническому элементу, использовав для этой цели две свинцовые пластины, погруженные в раствор содержащий одну часть серной кислоты на пять частей воды. Для зарядки аккумулятора соединяют последовательно два таких элемента и амперметр и пропускают через них ток.
a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Разложите выражение на множителиa) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Разложите выражение на множителиРазложите выражение на множителиa) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: a) Шахматтан жарысқа 6-7 сыныптардан 30 оқушы қатысты. 7-сынып оқушылары 6-сынып оқушыларынан 2 есе артық. Жарысқа әр сыныптан қанша оқушыдан қатысты?
b) Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 25 тг артық. Компот дайындау үшін 2 кг шабдалы және 3 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік сатып алуға 2100 тг жұмсалса, жемістердің бағасы қандай?