Резона́нс (від лат. resono «відгук, відгукуюсь») — явище, що гається в різного типу фізичних системах, які знаходяться під дією зовнішніх, змінних у часі (періодичних) збурень. Під дією таких збурень, у системах виникають коливання, які називають вимушеними. Найчастіше резонанс визначають як зростання амплітуди вимушених коливань в системі при збігу частоти зовнішньої сили з однією із власних частот коливальної системи. Однак, в багатьох випадках це не так. Для виникнення резонансу в системах з багатьма степенями свободи резонанс проявляється лише при певних умовах узгодження в просторі і часі характеристик зовнішніх збурень і внутрішніх властивостей системи. Зовнішні сили мають мати складові, що здатні збуджувати відповідні власні форми коливань.Явище резонансу було вперше описано Галілео Галілеєм у 1638 році: "можна привести в рух важкий нерухомий маятник, просто дмухаючи на нього, і повторюючи ці видихи з тією частотою, яка притаманна рухові самого маятника".і[1]. В описі резонансу Г. Галілей якраз звернув увагу на найсуттєвіше — на здатність механічної коливальної системи (важкого маятника) накопичувати енергію, що підводиться від зовнішнього джерела з певною частотою. Прояви резонансу мають певні специфічні особливості в різних системах і тому розрізняють різні його типи:
механічний резонанс,
акустичний резонанс,
електромагнітний резонанс,
ядерний магнітний резонанс,
електронний спіновий резонанс,
електронний парамагнітний резонанс,
параметричний резонанс.
Основні властивості резонансних явищ найпростіше ілюструються при аналізі механічного резонансу в системах з різними властивостями.
Зміст
1 Резонанси в механічних коливальнних системах з одним ступенем вільності
1.1 Резонанс в лінійній системі без демпфування
1.2 Резонанс в лінійній системі з демпфуванням
1.3 Резонанс в електричному колі
1.4 Резонанс в нелінійній системі
2 Резонанси в системах з розподіленими параметрами (з нескінченним числом ступенів вільності)
3 Застосування
4 Див. також
5 Примітки
6 Література
Резонанси в механічних коливальнних системах з одним ступенем вільності
Система з одним ступенем вільності є найпростішою механічною системою, аналіз поведінки якої при вимушених коливаннях під дією періодичної зовнішньої сили дає можливість висвітлити багато особливостей явища резонансу.
Найпростіша модель системи з одним ступенем вільності.
В показаній на рисунку системі маса {\displaystyle m}m прикріплена до невагомої пружини з жорсткістю {\displaystyle D}{\displaystyle D}. Будучи зміщенною в початковий мо
Объяснение:
ответ
2. Взоимодействуют они сл. образом: одноименные полюса отталкваются, а разноименные полюса притягиваются. Это объясняется тем, что у любого магнита есть магнитное поле, и эти магнитные поля взаимодействую между собой.
3. ```Компас на нитке и иголке```
На самом деле, сделать компас их иглы и нитки очень просто и главное эффективно! Для начала берем обычную иголку, она найдется у каждого где-нибудь дома. Потом как следует трем ее с магнитом, чтобы она стала намагниченной. Следующим шагом берем любую нить, если вы оказались в походе, а катушке с собой нет, можно оторвать такую с любой одежды.
Далее вздеваем нитку в иголку и завязываем на узел ее. Аккуратно, желательно не брать ее слишком крепко в руки, она может передать заряд вам и тем самым размагнитится.
4. в срерженьках присутствуют мини магнитики- и когда к стальному стержню подносят магнит то одноимённые заряды отталкиваются и разварачиваются, работу совершает сила подносящая магнит.
5.Рисунок В.Т.к. это замкнутые линии без начала и конца. Также имеется два полюса.
6?
7. Можно использовать как КОМПАС.
8. магнитные линии должны выходить из северного полюса (N), а входить в южный (S)
поменяй направление линий!
9. Изменения магнитного поля земли. При инверсии северный магнитный полюс и южный магнитный полюс меняются местами. Предположительно последний раз инверсия магнитных полюсов произошла около 780 тыс. лет назад. И она тоже ответственной за изменения климата за время существования Homo sapiens быть не могла.
10. Северное сияние - это природное явление, при котором на небе происходит яркое свечение. Причиной возникновения северного сияния является солнечная активность и магнитное поле Земли. Наша планета, словно магнит имеет два полюса: северный и южный.
11. Магнитное поле защищает нас от космических лучей, которые угрожают даже тем, кто рискнёт отправиться на Марс (где сильного магнитного поля нет). Оттого и экзопланеты без магнитного поля обречены: сложные формы жизни не выживут из-за избытка космических лучей.
12. надо концом одной прикоснуться к середине другой. Если притянется, то намагничена та, концом которой прикасались, иначе другая.
Объяснение:
всё!! Думаю оцените