кажуть, що і. ньютон сам розповідав, як він зробив відкриття закону всесвітнього тяжіння. якось науковець гуляв яблуневим садом і побачив у денному небі місяць. у цей момент на його очах з гілки впало яблуко. саме тоді вчений подумав про те, що, можливо, це одна сила змушує яблуко падати на землю, а місяць залишатися на навколоземній орбіті.
згадуємо гравітаційну взаємодію
усі без винятку фізичні тіла у всесвіті притягуються одне до одного — це явище називають всесвітнім тяжінням або гравітацією (від латин. gravitas — вага).
гравітаційна взаємодія — взаємодія, яка є властивою всім тілам у всесвіті й виявляється в їхньому взаємному притяганні одне до одного.
наприклад, зараз ви і цей підручник взаємодієте силами гравітаційного притягання. однак у цьому випадку сили настільки малі, що їх не зафіксують навіть найточніші сучасні прилади. сили гравітаційного притягання сягають помітного значення тільки тоді, коли хоча б одне з тіл має масу, порівнянну з масою небесних тіл (чорних дір, зір, планет і їхніх супутників тощо).
гравітаційна взаємодія здійснюється завдяки особливому виду матерії — гравітаційному полю, яке існує навколо будь-якого тіла: зорі, планети, людини, книжки, молекули, атома тощо.
16см³ платины нужно присоединить к указанному объему калия.
Объяснение:
Чтобы полученное объединение калия и платины могло погрузится в ртуть, плотность этого объединения должна быть равной плотности ртути. Чтоб выполнялось это условие , у одинаковых объемов V (в СИ измеряется в кубических сантиметрах) объединения (платины и калия) и ртути должна быть одинаковая масса М (в СИ измеряется в граммах). Поэтому общий объем будет иметь вид:А масса
4. Масса тела выражается через плотность (в СИ измеряется в граммах на кубический сантиметр) и объем этого тела:
Соответственно общая масса объединения будет иметь вид:
5. Плотность тела равна отношению массы тела к его объёму и в общей записи имеет вид:
6. Используя данные из пунктов 3-4, распишем формулу для плотности ртути:
7. Из полученной формулы с превращений выведем формулу для нахождения объема платины:
8. В полученную формулу подставляем численные значения с исходных данных задачи:
16см³ платины нужно присоединить к указанному объему калия, чтоб полученное объединение могло полностью погрузиться в ртуть.