Определите мощность тока, потребляемую второй лампой(рис.128),если показания вольтметра 15В. Ребят, во всем Интернете ответ 12Вт, но как это получается, если для нахождения мощности эл. тока нужно I (силу тока) умножить на U (напряжение), а везде пишут, мол... мощность тока равна отношению квадрата напряжения к сопротивлению, но это же не так(((
Конвекція – це здатність переносити тепло потоками речовини. Дане явище існує як в рідинах, так і в газах і в сипучому середовищі.
Конвекція буває природною, що має на увазі мимовільне виникнення при нерівномірним тепловим навантаженням. Нижні частки нагріваючись і полегшуючись рухаються вгору, а верхні навпаки, формується процес перемішування, який повторюється знову і знову.
При виконанні деяких умов самоперемішування перетворюється в структурні вихори з умовно правильними ґратами у вигляді конвекційних осередків. Конвекція підрозділяється на:
турбулентну; ламінарну. Прикладами конвекції в природі є хмари і їх формування.
Рух тектонічних плит і гранулювання на Сонці – це теж природна конвекція в природі. Штучна конвекція пов’язана з переміщенням частинок, викликаним примусовими діями ззовні. Примусова конвекція застосовується, якщо ефекту природної недостатньо. Наприклад:
рух лопатей вентиляційних приладів; робота насосного обладнання; перемішування речовин віночком і т. д. Через виникнення конвекція підрозділяється на:
стресову; гравітаційну; термокапілярну; магнітну; термодинамічну. Найпопулярнішим є поширення конвекції в рідких і газоподібних середовищах описав Буссінеска. Наприклад, під капілярною конвекцією слід розуміти явище в рідкому середовищі, коли на її вільну поверхню впливають перепади напруги, скажімо, зміна температури води.
При цьому інтенсивність термокапілярної конвекції мала і у звичайному житті визнається несуттєвою. Але в космічному просторі завдяки даному виду конвекції в судинах виникають рухи. У природі природна конвекція буває в нижніх шарах Землі, в її надрах, в безодні океану. Вплив при цьому обумовлено архімедовою силою, коли відмінність в щільності нагрітої і холодної речовин змушує переміщатися їх частки в напрямку, протилежному дії сили тяжіння. Результатом такого руху є те, що поступово температура речовини вирівнюється. Якщо тепло підведене стаціонарно, то конвекційні потоки також будуть стаціонарними. А інтенсивність їх завжди обумовлена температурним розходженням в шарах.
Два точечных одинаковых заряда взаимодействуют с силой 0,4 мН, находясь на расстоянии 5 см друг от друга . Какова величина каждого заряда? "
По закону Кулона : Сила взаимодействия двух точечных неподвижных заряженных тел в вакууме направлена вдоль прямой, соединяющей заряды, прямо пропорциональна произведению модулей зарядов и обратно пропорциональна квадрату расстояния между ними. т. е. F=(q1*q2)/(r^2) но так как в задании сказано, что два заряда одинаковы, то q1=q2=q формула будет выглядеть так F=q^2/r^2
F=0.4мН=4*10^-4 Н r=0.05м
подставим в формулу: (4*10^-4)*(0.05^2)=q^2 => q=10^-3 (Кл) Вроде так!
Дано: R1=6 Ом R2=3 Ом R3=5 Ом U3=15 B P2-?
I=U3/R3=15/5=3 A - Закон Ома.
R12=R1*R2/(R1+R2)=6*3/(6+3)=2 Ом -Паралельное соединение проводников.
U12=I*R12=3*2=6 B
P=IU вместо I мы ставим U
P2=U12²/R2=36/3=12 Вт
Объяснение:
Существует множество разных формул Мощности.
Например, эта формула P=U²/R выводится из формулы закона Ома I=U/R.
Где мы просто вместо I подставляем U/R