М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
dianasmertiyk
dianasmertiyk
01.09.2021 22:35 •  Физика

МОЛЮ 1.До тіла, що лежить на столі прикладено горизонтальну силу 8Н. Коефіцієнт тертя між тілом і
поверхнею стола 0,2. Визначте силу тертя та прискорення тіла, якщо його маса 1,5кг.
2. Два вантажі, маси яких 3кг та 2кг, звязані ниткою, перекинутою через нерухомий блок. У
початковий момент другий вантаж знаходиться на 2м нижче, ніж перший. Визначте час після
початку руху, коли вантажі будуть на однаковій висоті.​

👇
Ответ:
anastasiamartyn
anastasiamartyn
01.09.2021

1. 0,33 м/с2

2. 0,45 c

Объяснение:

1. Fтер=mg*k=10*1,5*0,2=7,5 H

Равнодействующая сил

F=8-7,5=0,5 H

F=ma

a=F/m=0,5/1,5=0,33 м/с2

2. S=gt^2/2=2/2

t=√2/10=0,45 c

4,5(58 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
drobovikzena
drobovikzena
01.09.2021
Если бы исчезла сила трения…          Вроде бы жизнь проходит как у всех. Ты также ходишь, спишь и ешь. Но вот представьте себе. Обычный день. Все после сна начинают свой обыкновенный образ жизни. Кто-то собирается на работу, кто-то отдыхает, кто-то идет в школу, в общем, не суть важно. И вдруг сила Трения внезапно исчезла. Окружающий нас мир стал бы совершенно иным. Дома бы мебель “гуляла бы” по комнате от легкого сквозняка. По дороге в школу люди поминутно падали бы и не могли подняться. Ведь только трение покоя позволяет нам отталкиваться ногами, шагая вдоль по ровной дороге. Но не только ходить в мире без трения было бы невозможно. В школе даже самые спокойные из нас, ученики, не смогли бы усидеть за партами – при малейшем движении мы бы соскальзывали на пол. Все ткани расползались бы по ниткам, а нитки – в мельчайшие волокна. Все узлы немедленно развязывались бы; ведь узлы держатся только благодаря трению одних частей верёвки, шнурка или бечёвки о другие. В мире без трения нельзя было бы ничего толком построить или изготовить: все гвозди выпадали бы из стен, – ведь вбитый гвоздь держится только из-за трения о дерево. Все винты, болты, шурупы вывинчивались бы при малейшем сотрясении – они удерживаются только из-за наличия трения покоя. Без трения автомобиль не только нельзя остановить или повернуть, его вообще нельзя заставить катиться. В мире без трения вращающиеся ведущие колёса автомобиля будут «буксовать», как это часто бывает в зимнее время на обледеневшей дороге. Чтобы колёса катились, необходимо трение их о дорогу. И без жидкого трения жизнь на Земле была бы затруднительной. Многое себе можно представить. Поэтому Трение покоя во многих случаях необходимо и выступает очень часто человека. Может быть, одним из полезнейших явлений природы, делающим возможным наше существование, является именно трение?
4,6(86 оценок)
Ответ:
559858
559858
01.09.2021

Объяснение:

9 Електроліз

      Електроліз – це окисно-відновний процес, який перебігає на електродах у розплаві чи розчині електроліту під дією постійного електричного струму. Електрод, з’єднаний з негативним полюсом джерела струму, називається катодом, а з’єднаний з позитивним полюсом – анодом. На катоді відбуваються процеси відновлення, а на аноді - окиснення.

Приклади розв’язування типових задач

Електроліз розплаву солей

      Приклад 1 Які процеси окиснення-відновлення перебігають на катоді і на аноді при електролізі розплаву NaCl з графітовими електродами?

      Розв’язування:  

В розплаві NаСІ дисоціює на йони:

NаСІ → 2Na+ + 2Cl- .

Катіони під дією електричного струму будуть рухатись до катода і приймати від нього електрони (відновлюватись). На аноді буде відбуватися процес окиснення хлорид-йонів:

Таким чином, у результаті електролізу розплаву NaCl, одержують Na і Сl2.

      Приклад 2         Які окисно-відновні процеси перебігають на інертних електродах при електролізі розплаву NaOH?

      Розв’язування: У розплаві NaOH містяться Na+- і ОН--іони, які рухаються відповідно до катоду і аноду. Процеси, які перебігають при цьому, записують таким чином: NaОН → Na+ + ОН-.

      Таким чином, біля катоду відновлюється натрій, а на аноді окиснюються ОН--іони (катодний і анодний простір – відокремлені!).

Електроліз у водному розчині

      Внаслідок того, що вода може проявляти властивості як окисника, так і відновника, то при електролізі водних розчинів електролітів біля електродів можуть відновлюватися і окиснюватися не лише іони електроліту, а й сама вода. Це залежить від порівняльної величини електродних потенціалів води і іонів електроліту.

      Приклад 3 Які процеси перебігають на електродах при електролізі водного розчину NaCl з графітовими електродами?

Розв’язування: В цьому розчині знаходяться йони Na і Cl у вигляді гідратованих йонів, а також вільні молекули води. Якщо система, в якій проводять електроліз, містить різні окисники (в даному випадку Na і Н2О), то на катоді буде відновлюватися найбільш активний із них, або – окиснена форма тієї електрохімічної системи, якій відповідає найбільше значення електродного потенціалу (за алгебраїчною величиною).

Порівняємо потенціали двох окиснених форм :

Na + 1 → Na;                  = -2,71 В

2H2O + 2 → H2 + 2OH ; = -0,81 В.

Отже, -0,81 В>-2,71 В. Це означає. що на катоді будуть розряджатися молекули води, а не йони натрію

2H2O + 2 → H2 + 2OH.

Аналогічно, за наявності в системі декількох відновників, на аноді буде окиснюватися найбільш активна із них, або – відновлена форма тієї електрохімічної системи, яка характеризується найменшим значенням електродного потенціалу. Наприклад:

2Cl → Cl2 + 2                 = +1,36 В

2H2O → O2 + 4H + 4         = +1,23 В.

Отже, під час електролізу водних розчинів хлоридів можливий перебіг двох процесів на інертному аноді, так як вони мають близькі значення . Однак, в даному відбувається перший процес: 2Cl → Cl2 + 2, не дивлячись на те, що >, так як це зумовлено гальмівною дією матеріалу анода на другий процес. Таким чином, на катоді виділяється водень, а на аноді - хлор, а в катодному просторі накопичується NaOH. Склавши рівняння двох електродних процесів, одержують загальне рівняння процесу електролізу водного розчину NaCl:

NaCl → Na+ + Cl-

або в молекулярній формі 2NaCl + 2H2O  →  H2 + Cl2 + 2NaOH.

      Приклад 4 Які процеси перебігають на електродах при електролізі водного розчину K2SO4 з інертними електродами?

Розв’язування:  У водному розчині K2SO4 дисоціює на йони:

K2SO4 → 2K+ + SO  

Так як катіони лужних металів не відновлюються у водних розчинах, то процес електролізу буде зводитись до катодного відновлення і анодного окиснення молекул води:

У навколо катодному просторі утворюється КОН, а біля анода H2SO4, але якщо катодний і анодний простори не розділені діафрагмою, то:

Н + ОН → H2O

      Продуктами електролізу біля катоду є водень і ОН--іони, які з К+-іонами утворюють КОН, а біля аноду – виділяється кисень і Н+-іони, які з SO42--іонами утворюють Н2SO4 (при розділеному катодному і анодному просторах).

В цілому процес виражається рівнянням:

К2SO4 + 4Н2О 2Н2 + О2 + 2КOH + H2SO4

      Якщо розчини біля катодного і анодного простору перемішують, то відбувається реакція нейтралізації: 2КOH + H2SO4 → К2SO4 + 2H2O і у результаті продуктами електролізу є лише Н2 і О2.

Приклад 5. Які процеси будуть відбуватися на електродах під час електролізу водного розчину сульфату цинку з інертними електродами.

Розв'язування: У водному розчині ZnSO4 будуть міститися такі йони:

ZnSO4 → Zn2+ + SO

4,4(44 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Физика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ