Верхньоволзькі озера розташовані в Тверській області на північний захід від Селігеру довгим ланцюгом, витягнутим спочатку в меридіональному, а потім в широтному напрямку.
Через всю систему озер протікає Волга. У своїй середній частині система озер віддалена від Селігеру приблизно на 40 км, а на початку і в кінці наближається до нього на відстань до 10 км. Колись, ймовірно, та і інша водні системи становили єдине ціле[1].
Верхньоволзькі озера, як і озеро Селігер, мають безліч невеликих озер-супутників, що лежать вище за течією Волги і з'єднаних з ними річками або струмками. До них належать озера Малий і Великий Верхіти у витоку Волги, озера Стергут, Святе, Кленове, Лапіно, Хвошня, Істошня в околицях Стержу, озера Березуг, Вітбіно, Лопастиці, Осечно, Слаутіно на західному березі Вселуга. Деякі з них, наприклад озеро Вітбіно, розташовані у вузьких западинах і досягають значної глибини.
Примітки
Объяснение:
1. К примеру относительно Солнца , Луны , Марса и Венеры
2. В этом случае люди находятся ( относительно друг друга ) в состоянии покоя
3. Предположим то что мы не смотрим на воду которую рассекает при движении лодка и не видим берегов реки в которой движется лодка ( но чувствуем что она движется ) в этом случае мы не можем установить в какую сторону движется лодка так как всегда направление движения мы устанавливаем за счёт Земли ( в нашем случае берегов ) . Не видя берега и несмотря на воду мы не можем установить в какую сторону движется лодка
4. В этом случае собака движется по траектории движения человека которого разыскивают
5. Две равномерно и прямолинейно ( например параллельно друг другу ) движущихся машины