1.Які з тверджень є правильним? При внесенні провідника в електричне поле… а)заряди в середині провідника взаємно компенсують один одного.
б)на краях провідника утворюються заряди, які створюють внутрішнє електричне поле і це поле послаблює зовнішнє у ξ разів.
в)електрони рухаються проти напрямку силових ліній електричного поля.
г)поле, створене зарядами, на краях провідника повністю компенсує зовнішнє.
2.Які з тверджень є правильним? При внесенні діелектрика в електричне поле…
а)заряди в його середині взаємно компенсують один одного.
б)електрони рухаються проти напрямку силових ліній електричного поля.
в)на його краях утворюються заряди, які створюють внутрішнє електричне поле і це поле послаблює зовнішнє у ξ разів.
г)поле, створене зарядами на його краях повністю компенсує зовнішнє.
3.Що відбувається з зарядженою кулею, якщо до неї піднести руку?
а)Її потенціал зменшиться.
б)Її ємність зменшиться.
в)Її ємність зросте.
г)Її заряд зменшиться.
4.Заряджена мідна і сталева кулі однакового радіусу приводять у зіткнення. У якої з куль ємність більша і як перерозподіляться на них заряди?
Ємність мідної кулі більша, заряд мідної кулі більший.
Ємності куль однакова, заряди розподіляться порівну.
Ємності куль однакові, заряд мідної кулі більший.
Ємність залізної кулі більша, заряд залізної кулі більший.
5.Якого радіусу куля, якщо у дистильованій воді її ємність 1 нФ? (Електрична стала 8,85·10-12 Ф/м, діелектрична проникність води 81)
9 м.
11 м.
9 см.
11 см.
6.Згорнутий у трубку станіолевий лист підвісили на шовкових нитках і наелектризували. Як зміниться ємність, заряд і потенціал цього листа, якщо його розгорнути?
а)Його заряд зменшиться.
б)Його ємність зросте.
в)Його ємність зменшиться.
г)Його потенціал зменшиться
7. На скільки зміниться ємність кулі радіусу 10 см якщо перенести її з повітря у гас? (Електрична стала 8,85·10-12 Ф/м, діелектрична проникність гасу 2,1)
12 пФ
2,3 пФ.
2,3 нФ.
12 нФ
8.Плоский повітряний конденсатор підключено до акумулятора. Як потрібно змінити відстань між пластинами конденсатора, щоб напруженість електричного поля всередині нього зменшилася вдвічі?
а)збільшити у 2 рази
б)зменшити у 2 рази
в)зменшити в 4 рази
г) збільшити в 4 рази
2. Потенциостатические - поддерживают постоянное напряжение на аккумуляторе и следят за изменением зарядного тока. Уменьшение зарядного тока до заданной величины указывает на полный заряд
3. Кулонометрические - рассчитывают заряд, переданный аккумулятору. заряжают постоянным током, указанным в паспорте аккумулятора и столько времени, сколько в паспорте указано. Обычно сообщаемый заряд в 1.2 - 1.4 раза больше емкости акккумулятора.
4."Умные" зарядные устройства, ориентирующися на уменьшение напряжения на аккумуляторе (литиевые) по достижению максимального. заряда. Особенность - нужно поймать тот момент, когда напряжение начнет снижаться на несколько милливольт. Если промахнуться, можно угробить аккумулятор. Этот является вариантом но вручную сделать это трудно. Использую компараторы, определяющие приращение напряжения на аккумуляторе. Как только "+" меняется на "-", то заряд закончен.
5 . Барометрический метод. Используется для мощных аккумуляторов. Заряжают до тех пор, пока не сработает датчик давления..
подводников - ориентируются на плотность электролита. Был очень популярен при использовании свинцовых аккумуляторов. Так как в подводной лодке батареи громадные, то достижение минимальной плотности указывало, что аккумуляторы заряжены.
А схем полно. Тут уж науки нет, все ограничено фантазией. От вульгарного стабилизатора напряжения или тока до сложнейших схем с микропроцессорами.