Птолемей пропонував геоцентричну систему, тобто, що всі тіла оберталися навколо Землі, адже якби Земля оберталася, то вона б випереджала всі тіла, що на ній розташовані. Також він ввів поняття епіциклу і деференту. Багато часу його думки дотримувалися багато астрономів, також його систему будови Всесвіту признавала церква. Також він склав багато карт, за якими можна було відслідковувати положення планет, але з часом були виявлені розбіжності. Миколай Казанський та Леонардо да Вінчі були переконані, що Земля не займає центральне положення в Всесвіті, але систему Птолемея підтримувала церква, а вони не мали достатньо свідчень щодо правильності їх думки. Коперник ж висловив думку про геліоцентричну систему, вважаючи, що Земля, як і інші планети повинна обертатися. Він написав книгу "Про обертання небесних сфер " та за до математичних рівнянь та довів, що Земля обертається навколо Сонця. Джордано Бруно та Кеплер теж підтримували геоцентричну систему, а Кеплер довів, що усі планети рухаються по еліпсах навколо Сонця. Галілео Галілей теж підтримував Коперніка та відкрив 4 супутники Юпітера та фази Венери. Ісаак Ньютон, який відкрив закон Всесвітнього тяжіння та Ломонов теж вважали правильною геліоцентричну систему.
Объяснение:
яким чином тіла падають на землю
2)кинь з деякої висоти металеву та пінопластову кульки.Що ти гаеш
Объяснение:
оли на тіло діє лище єдина сила - сила земного тяжіння, то тіло знаходится у стані вільного падіння. Це такий стан, коли тіло, незалжно від його маси та висоти над Землею (звичайно, якщо ця висота набагато меньша радіуса Землі) має прискорення, спрямоване вертикально вниз і рівне 9,8 м/с2 . Характеринм при цьому є те, що напрям швидкості, її величина, форма траекторії не мають ніякого значення.
Ттіло буде рухатися прямолінійно, якщо його кинули вертикально вгору або відпустили чи штовхнули строго вниз із якоїсь висоти, тіло буде рухатися по криволінійній траекторії, якщо йому надати гориизонтальну швидкість на якісь висоті над Землею чи надати йому швидкість під кутом до горизонту (ця крива- паработа). Але у всіх цих випадках - ми маємо рух із сталим за величиною та напрямком прскоренням