міжнародна система одиниць (сі) (міжнародна абревіатура si з фр. système international d'unités) — сучасна форма метричної системи, збудована на базі семи основних одиниць[1]. сі є найуживанішою системою одиниць при проведенні вимірювань та розрахунків в різних галузях науки, техніки, торгівлі тощо.
у 1960 11-ю генеральною конференцією з мір та ваг міжнародна система одиниць сі була рекомендована як практична система одиниць для вимірювань фізичних величин. головна мета впровадження такої системи — об'єднання великої кількості систем одиниць (сгс, мкгсс, мкс тощо) з різних галузей науки й техніки та усунення труднощів, пов'язаних з використанням значної кількості коефіцієнтів при перерахунках між ними і створенням великої кількості еталонів для забезпечення необхідної точності. переваги сі забезпечують підвищення продуктивності праці проектантів, виробників, науковців; спрощують та полегшують навчальний процес, а також практику міжнародних контактів між державами.
міжнародна система одиниць сі складається з набору одиниць вимірювання та набору кратних і часткових префіксів до них. система також визначає стандартні і позначення для одиниць та правила запису похідних одиниць.
система сі не є незмінною, вона є набором стандартів, в якому створюються одиниці виміру та коригуються їхні визначення згідно з міжнародними залежно від рівня сучасного розвитку вимірювальних технологій.
1) Колебательный контур — электрическая цепь, содержащая катушку индуктивности, конденсатор и источник электрической энергии. При последовательном соединении элементов цепи колебательный контур называется последовательным, при параллельном — параллельным
2) Дано: q=3⋅10–7⋅cos(800πt), L=2 Гн, C−? Решение задачи: Уравнение колебаний заряда конденсатора при колебаниях в контуре в общем виде имеют следующий вид:
Здесь qm – максимальное (амплитудное) значение заряда конденсатора, ω – циклическая частота колебаний. Сравнивая уравнение (1) с данным в условии уравнением получим, что циклическая частота колебаний ω равна 800π рад/с. Также циклическую частоту колебаний в контуре ω можно найти по формуле: ω=1LC−−−−√ В этой формуле L – индуктивность катушки, C – емкость конденсатора. Возведем в квадрат обе части этого равенства, тогда: ω2=1LC Откуда искомая электроемкость конденсатора C равна: C=1ω2L Задача решена в общем виде, посчитаем численный ответ: C=1(800π)2⋅2=7,92⋅10–8Ф=79,2нФ ответ: 79,2 нФ. Если Вы не поняли решение и у Вас есть какой-то вопрос или Вы нашли ошибку, то смело оставляйте ниже комментарий.
Объяснение:
Мощность:
P = U·I
При уменьшении силы тока при неизменном напряжении мощность уменьшится.