сила, з якою тіло внаслідок гравітації діє на опору або підвіс. Якщо тіло знаходиться у стані спокою або рівномірного руху у гравітаційному полі Землі, вага дорівнює силі тяжіння. В такому випадку можна вважати, що вага тіла зв'язана з його масою співвідношенням {\displaystyle F=mg}{\displaystyle F=mg}, де {\displaystyle g}g — стала прискорення вільного падіння на Землі, а {\displaystyle m}m — маса тіла.
Як будь-яка сила, вага в системі СІ вимірюється в ньютонах, в системі СГС — в динах. Однак в багатьох областях техніки ще збереглося використання кілограм-сили. Вага вимірюється також у позасистемних одиницях — фунтах, унціях, гранах. Оскільки ці історичні одиниці встановилися давно, вони застосовуються однаковою мірою як до маси так і ваги
Объяснение:
Средняя скорость — в кинематике некая усреднённая характеристика скорости частицы за время её движения. В зависимости от того, понимать скорость как векторную или скалярную величину, различают два основных определения средней скорости.
Средняя (путевая) скорость — это отношение длины пути, пройденного телом, ко времени, за которое этот путь был пройден:
Можно также ввести среднюю скорость по перемещению, которая будет вектором, равным отношению перемещения ко времени, за которое оно совершено: