Якщо потерти, наприклад, ебонітову паличку об хутро, то ебоніт набуває властивості притягувати до себе легкі предмети, тобто, говорять, що ебоніт зарядився або на поверхні ебоніту створили електричний заряд. Що ж таке електричний заряд, які його властивості і види?
? - Які ж існують види електричних зарядів?
Дослід 2.1
Зарядимо два електроскопа: один з до скляної палички, натертої об шовк, а інший - з до ебонітової палички, натертої об хутро. Причому, зарядимо ці електроскопи таким чином, щоб відхилення листків обох електроскопів було однаковим. Через деякий час обидва електроскопи виявляться незарядженими, а це означає, що заряди скла і ебоніту, взяті в однакових кількостях, нейтралізують (компенсують один одного).
Це свідчить про те, що існує два види електричного заряду.
Якщо в цих дослідах використовували б інші наелектризовані речовини, то одні з них проявляли б такі електричні властивості як скло, натерте об шовк, а інші - як ебоніт, натертий хутром. Таким чином, не дивлячись на розмаїття різних речовин в природі, існує лише два різних роди заряду.
Ми бачимо, що заряди скла і ебоніту компенсують один одного, а величинам, які при додаванні зменшують одна одну, прийнято приписувати різні знаки. Тому було запропоновано приписувати і електричним зарядам різні знаки, розділяючи їх на позитивні і негативні.
Объяснение:
Плотность воздуха: ρ(в) = 1,29 кг/м³
Плотность гелия: ρ(г) = 0,18 кг/м³
При массе человека 70 кг его вес:
P = mg = 70 · 10 = 700 (H)
Объем гелия обладающий в воздухе подъемной силой 700 Н:
V = P : (g(ρ(в) - ρ(г))) = 700 : 11,1 = 63,1 (м³)
И шариков объемом V₁ = 20 см³ потребуется:
n = V : V₁ = 63,1 · 10⁶ : 20 ≈ 3 150 000 (шт.)
На самом деле, объем 20 см³ слишком маленький для обычного шарика. Таким объемом обладает шар с радиусом около 1,7 см:
V = 4πR³/3 = 20,57 см³
И, разумеется, в реальных расчетах необходимо учитывать вес оболочки шариков.
если поезд движется со скоростью 20 м/с, а навстречу ему другой поезд со скоростью 12 м/с, то скорости противоположно направлены (для первого поезда скорость второго равна -12 м/с, а для второго скорость первого -20 м/с), а, следовательно, у одного поезда относительно другого скорость равна 20+12=32 м/с.
ответ: 2)