Розподіл атмосферного тиску на картах показують за до зобар. Ізобари липня йдуть приблизно по паралелях. На південних материках у січні утворюються області зниженого тиску, які обмежені замкнутими ізобарами.
Поблизу екватора атмосферний тиск знижений. Великої висоти та інтенсивності у приекваторіальній зоні досягають висхідні потоки, що викликають утворення потужних купчасто-дощових хмар та випадіння зливових опадів. Це смуга зенітальних дощів, які щоденно повторюються та збігаються за часом з положенням Сонця у зеніті.
На північ та південь від екватора у субтропічних широтах між 30-35-ми паралелями утворюється субтропічна зона високого тиску, що складається з ряду субтропічних антициклонів, які переміщуються у широтному напрямку. Від окраїни субтропічних антициклонів у бік екватора дують стійкі вітри — пасати. Схема загальної циркуляції атмосфери порушується мусонами та тропічними циклонами. Основний ареал тропічних мусонів — південно-східна околиця Євразії, він пов'язаний з акваторіями Індійського і Тихого океанів.
Переважні вітри середніх широт — західні. Тут панує західний перенос повітряних мас.
Від субполярної зони низького тиску в напрямку північного і південного полюсів атмосферний тиск у середньому за рік знову росте. Однак, стійкі антициклональні умови зберігаються переважно у Східній Антарктиді, де циклони дуже рідкісні. У Арктичному басейні, навпаки, за винятком внутрішніх районів і півночі Гренландії, дуже активна циклонічна діяльність.
Объяснение:
1. Что определяет смену времени года и наличие тепловых поясов на Земле?
Ну смена времён года из-за силы притяжения. Ось земли имеет наклон, смотря каким "боком" (или полушарием) развёрнута земля к солнцу и чем ближе к нему или дальше, от того и зависят времена года.
2. Какое время определяет тропический год?
Тропический год - или солнечный год - это отрезок времени, за который солнце завершает один цикл смены времён года, как это видно с Земли , например, время от одного весеннего равноденствия до следующего, или от одного дня летнего солнцестояния до другого.
3. Какая неточность возникла в юлианском календаре при его длительном использовании?
Неточность состояла в том, что полный оборот вокруг солнца — тропический год — Земля совершает за 365.24219878 дней. В календаре же число дней целое. Получается, что если в году 365 дней, то каждый год календарь будет сбиваться — уходить вперед почти на четверть дня.
R=0,5 м
n=2 об/с
Найти: h
Решение:
Линейная скорость при движении по окружности
v=ωR=2πnR
Эта скорость является начальной скоростью при движении вертикально вверх. Движение по вертикали является равноускоренным движением. Высота есть путь, пройденный до момента, когда скорость уменьшается до 0. Значит
h=(v₂²-v₁²)/2a
В нашем случае
v₂=0
v₁=2πnR
a=-g (т.к ускорение направлено вниз)
Окончательно получаем
h=-(2πnR)²/(-2g)=2(πnR)²/g
h=2(π*2*0.5)²/9,8≈2 (м)
ответ: 2 м