При K-захвате из ядра выбрасывается нейтрино, однако для решения данной задачи это существенной роли не играет.
Объяснение:
При K-захвате из ближайшей к ядру электронной оболочки (K-оболочки) атома электрон захватывается ядром. В результате этого протон в ядре превращается в нейтрон *. Общее число нуклонов в ядре не изменяется, а зарядовое число уменьшится на единицу. Поэтому промежуточное ядро будет иметь зарядовое число 93-1=92; массовое число останется прежним — 234. По таблице Д. И. Менделеева определяем, что промежуточным ядром является изотоп урана 23492U.
Промежуточное ядро испустило α-частицу. Так как α-частица (ядро атома изотопа гелия 42Не) содержит два протона и два нейтрона, то промежуточное ядро 23492U при акте испускания α-частицы уменьшит зарядовое число на две единицы и массовое число на четыре единицы. Таким образом, конечное ядро будет иметь Z=90 и A=230, что соответствует изотопу тория 23090Th.
Кут відхилення стрілки електромагнітного вимірювального приладу залежить від квадрата струму. Це говорить про те, що прилади електромагнітної системи можуть працювати в ланцюгах постійного і змінного струму. При протіканні по котушці змінного струму рухливий сердечник перемагнічується одночасно зі зміною напрямку магнітного поля, і напрямок крутного моменту не змінюється, тобто зміна знака струму не впливає на знак кута відхилення. Показання приладу в ланцюзі змінного струму пропорційно діючими значеннями вимірюваних величин.
Електромагнітні вимірювальні прилади прості по пристрою, дешеві, особливо щитові. Вони можуть безпосередньо вимірювати великі струми, так як котушки у них нерухомі і їх легко виготовити з проводів з великою площею перерізу. Промисловість виготовляє амперметри електромагнітної системи для безпосереднього включення на струми до 150 А. Електромагнітні вимірювальні прилади витримують не тільки короткочасні, але і тривалі перевантаження, якщо такі виникають в процесі вимірювання.
Т=285 К(перевел используя формулу Т=273+t℃)
m=2 кг
M=32*10^-3 кг/моль
V=20 л=0,02 м^3
P-?
Решать надо руководствуясь:
1)Закон Менделеева-Клапейрона.
PV=mRT/M
R=8,314(универсальная газовая постоянная)
Откуда
PVM=mRT
P=mRT/VM
Так как m/V=ρ ,а это как раз-таки есть в задаче,то
Р= ρmRT/M
ρ=2/0,02=100 кг/м^3
Р=100*2*8,314*285/32*10^-3
P=14809312,5 Па