М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Шишка33333333333333
Шишка33333333333333
12.01.2023 12:31 •  Физика

Сосуд, содержащий некоторую массу азота при н.у. ( температура нулевая = 0 градусов цельсия, давление нулевое = 10^5 па), движется со скоростью 100 м/с. удельная теплоемкость азота при постоянном объеме равна 745 дж/кг*к. при внезапной остановке сосуда максимальная температура азота будет равна?

👇
Ответ:
FaceSwapLive
FaceSwapLive
12.01.2023

ответ: 280 К

Объяснение:

Дано:

t_{0} = 0 °C ⇒ T_{0} = 273 К

p_{0} = 10^{5} Па

v_{1} =100 м/с

c_{V} =745 Дж/кг*К

v_{2} =0 м/с

i=5 - т.к. азот двухатомный газ

M = M( N_{2} ) = 0.028 кг/моль

---------------------------------------------------

T-?

Вариант решения №1 - без использования удельной теплоёмкости газа (более сложный)

Согласно ЗСЭ

E_{k_{1} } + U_{1} =E_{k_{2} } + U_{2}

E_{k_{2} }= 0 Дж, так как сосуд остановился( v_{2} =0 м/с )

Отсюда E_{k_{1} } = зU

\dfrac{mv_{1} ^{2} }{2} = \dfrac{i}{2} \nu R зT

mv^{2} _{1} = i\dfrac{m}{M} R(T-T_{0})

v^{2} _{1} = \dfrac{iR(T-T_{0})}{M}

T= \dfrac{v^{2}M}{iR} +T_{0}

T= \dfrac{100^{2}*0.028}{5*8.31} +273=280 К

Вариант решения №2 - без учёта того что газ находиться при н.у. (более сложный)

Тут также справедливо равенство E_{k_{1} } = зU

Но тут можно исходить из того что Q= зU=c_{V}m зT

Тогда \dfrac{mv_{1} ^{2} }{2} = c_{V} m зT

{v_{1} ^{2} = 2c_{V} (T-T_{0} )

T=\dfrac{v^{2} }{2c_{V} } +T_{0}

T=\dfrac{100^{2} }{2*745} +273 \approx 280 К

4,5(43 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
listova
listova
12.01.2023
1. Магнитная стрелка компаса располагается вдоль силовых линий магнитного поля Земли. А если рядом магнитное поле более сильное чем поле Земли (например от проводника с током) , то стрелка расположится вдоль силовых линий этого поля. 2. I = q/t. 25Кл/3600с=0.0069А≈0.007А=7А 3. Отличительной особенностью всех металлов является их высокая электропроводность. Это обусловлено тем. что электроны внешней обиты в атоме металла могут легко покидать её и быть свободными в атомарно-молекулярной структуре металла. Свободные электроны движутся, но не направленно, хаотически. Если к концам металлического проводника приложить от источника тока разность электрических потенциалов (электродвижущую силу) , то под действием этой силы электроны устремляются от отрицательного электрода источника тока к положительному. При принудительном направленном движении внутри проводника свободные электроны сталкиваются с атомами. Атомы приобретают от этих столкновений дополнительное увеличение амплитуды колебаний около своего среднего значения. Это проявляется в эффекте превращения электрической энергии в тепловую; проводник разогревается.
4,4(26 оценок)
Ответ:
nikitasonar
nikitasonar
12.01.2023

1)Захищатися і митися .

Що це значить? При виході на вулицю одягайтеся в максимально світлий одяг, причому таку, яку при поверненні додому можна буде швидко випрати. Обов'язково носите будь-який головний убір: до речі, дуже хорошу захист від радіації дає поєднання бейсболки або кепки з капюшоном. Марлева пов'язка або респіратор (а також окуляри) необхідні тільки у разі серйозного радіоактивного забруднення .

Після повернення додому негайно відправляйте в прання весь одяг (від куртки до трусів) і ретельно мийтеся в душі. І так після кожного виходу на вулицю.

До речі - у подібній ситуації взуття краще залишати за порогом квартири.

2)Особливий стиль прибирання .

Що це означає? Ніяких віників і пилососів: тільки миття простою чистою водою (у додаванні хлорки чи чогось подібного потреби немає). Для захисту від радіації мити підлогу і всі поверхні в будинку треба часто і досконало - не менше однієї вологого прибирання в день.

При цьому пам'ятайте: відкривати вікна або включати кондиціонери можна.

3)Відомо, що деякі продукти накопичують радіацію дуже інтенсивно, а деякі - майже немає. Під час радіоактивної загрози потрібно виключити з раціону такі продукти: гриби, м'ясо з кістками (чисте м'ясо можна використовувати), всі види листової капусти, морква, буряки, редиску, ріпу, річкову та ставкову рибу. З інших овочів і фруктів необхідно зрізати шкірочку.

Обов'язково пийте більше води (виключно артезіанської з джерел, що залягають на глибині понад 180 метрів). Можна включити в раціон червоне вино, краще всього - сорту Каберне Совіньон, близько 250 - 300 мл на добу. Всупереч думці, червоне сухе вино не «виводить» радіонукліди, але добре захищає клітини нашого організму від їх впливу. Такі ж властивості є у зеленого чаю.

4)Ліки від радіації.

Загальновідомо, що при загрозі опромінення лікарі призначають препарати йоду. Однак не варто скуповувати в аптеці що потрапило і пити пачками - так можна назавжди зіпсувати власну щитовидну залозу. Хороший варіант: полівітаміни, що містять йод, а також два продукти харчування, багаті ці мікроелементом: морська капуста і варення з волоських горіхів (йод міститься саме в зелених оболонках горіха, в ядрах його майже немає).

5)Особиста гігієна .

Незайвими для захисту від радіації стануть додаткові гігієнічні процедури, які варто проводити два рази на добу: промивання очей і носоглотки. В очі можна просто закопувати зволожуючий розчин (такі є в лінійках для тих, хто носить контактні лінзи), а носоглотку промивати слабким розчином солі або соди.

4,8(82 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Физика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ