На расстояниях, сравнимых с размерами самих молекул, заметнее проявляется притяжение, а при дальнейшем сближении — отталкивание.
Объяснение:
Между молекулами существует взаимное притяжение. Каждая молекула притягивает к себе все соседние молекулы, и сама притягивается ими.
Когда мы разрываем нить, ломаем палку или отрываем кусочек бумаги, то преодолеваем силы притяжения между молекулами.
Если смочить листы водой, то они слипнутся, так как молекулы воды приблизятся к молекулам бумаги настолько, что будут действовать силы притяжения.
сила, з якою тіло внаслідок гравітації діє на опору або підвіс. Якщо тіло знаходиться у стані спокою або рівномірного руху у гравітаційному полі Землі, вага дорівнює силі тяжіння. В такому випадку можна вважати, що вага тіла зв'язана з його масою співвідношенням {\displaystyle F=mg}{\displaystyle F=mg}, де {\displaystyle g}g — стала прискорення вільного падіння на Землі, а {\displaystyle m}m — маса тіла.
Як будь-яка сила, вага в системі СІ вимірюється в ньютонах, в системі СГС — в динах. Однак в багатьох областях техніки ще збереглося використання кілограм-сили. Вага вимірюється також у позасистемних одиницях — фунтах, унціях, гранах. Оскільки ці історичні одиниці встановилися давно, вони застосовуються однаковою мірою як до маси так і ваги
Объяснение:
Полная энергия Е=Еп+Ек=10+5=15 Дж
Ек=Е-Еп=15-8=7 Дж