Кут відхилення стрілки електромагнітного вимірювального приладу залежить від квадрата струму. Це говорить про те, що прилади електромагнітної системи можуть працювати в ланцюгах постійного і змінного струму. При протіканні по котушці змінного струму рухливий сердечник перемагнічується одночасно зі зміною напрямку магнітного поля, і напрямок крутного моменту не змінюється, тобто зміна знака струму не впливає на знак кута відхилення. Показання приладу в ланцюзі змінного струму пропорційно діючими значеннями вимірюваних величин.
Електромагнітні вимірювальні прилади прості по пристрою, дешеві, особливо щитові. Вони можуть безпосередньо вимірювати великі струми, так як котушки у них нерухомі і їх легко виготовити з проводів з великою площею перерізу. Промисловість виготовляє амперметри електромагнітної системи для безпосереднього включення на струми до 150 А. Електромагнітні вимірювальні прилади витримують не тільки короткочасні, але і тривалі перевантаження, якщо такі виникають в процесі вимірювання.
ответ: В)
Гамма (γ) излучение - вид электромагнитного излучения с чрезвычайно малой длиной волны (меньше 5·10⁻³ нм) и, вследствие этого, ярко выраженными корпускулярными и слабо выраженными волновыми свойствами.
Гамма лучи излучаются ядром со скоростью света.
Гамма-лучи, в отличие от α-лучей и β-лучей, не отклоняются электрическими и магнитными полями, характеризуются большей проникающей при равных энергиях и прочих равных условиях. Гамма-кванты (фотоны с высокой энергией) вызывают ионизацию атомов вещества.
Гамма излучение обладает высокой проникающей и с легкостью проникает сквозь одежду, живые ткани, немного сложнее через плотные структуры вещества типа металла. Чтобы остановить гамма излучение потребуется значительная толщина стали или бетона.
Основная опасность гамма излучения - это его преодолевать значительные расстояния и оказывать воздействие на живые организмы за несколько сотен метров от источника гамма излучения.