2,5 м/сек²
Вниз
Объяснение:
Вес тела (P) равен произведению его массы (m) на ускорение свободного падения (g).
P = mg (1),
Отсюда получаем,
m = P/g (2)
В формулах (1), (2) вес тела надо брать в Ньютонах. 120 кг = 1200 Н
Из формулы (2) следует, что масса бабы Клавы равна 120 кг.
Из формулы (1) получаем:
g = P/m (3)
Желаемый вес составляет 90 кг = 900 Н
Этот вес будет достигнут при
g1 = 900/120 = 7,5 м/сек²
Что бы действующее на б. К. ускорение свободного падения составило 7,5 м/сек² лифт должен падать вниз с ускорением
a = g - g1 = 10 - 7,5 = 2,5 м/сек²
Ускорение лифта должно быть направлено вниз, т.к. вес, который показывают весы, равен силе давления б.К. на весы. Давление на весы равно разнице между действующим ускорением свободного падения и ускорением с которым падает в направлении действия силы тяжести площадка весов.
Ще древні люди помітили: якщо дуже довго терти один об одного деякі поверхні, можна отримати вогонь, наприклад при терті двох каменів. Чим сильніше тертя, тим швидше виходив вогонь.
Пізніше вчені з'ясували, чому так відбувається. Тертя будь-яких предметів створює легкий заряд електрики. У проводах і розетці його, звичайно, набагато більше, тому що там він може накопичуватися. А ось під час тертя двох предметів він утворює лише легкі іскорки. Але ж не будеш же щоразу, коли потрібно включити газову плиту (або як раніше - розвести вогонь), терти над нею два камінчики. Потрібно було придумати щось, що розпалює вогонь без особливих зусиль. І такий матеріал знайшли - це сірка, вона нанесена тонким шаром на коробок з сірниками і на кінчики самих сірників.
Достатньо всього лише провести сірником по коробці - і ось тобі, будь ласка, вогонь! Тільки не балуйся з ним, добре? Нехай хто-небудь з дорослих знаходиться поруч, коли ти будеш вивчати сірники. Вогонь не тільки зігріває, він і обпікає. Пам'ятай про це!
Объяснение:
T1=S1/v1: T2=S2/v2
T1=3/4 /90 км/ч=1/120 км/ч
T2=1/4 /6 км/ч=1/24
v=3/4+1/4 /1/120+1/24=20 км/ч