На вершине автомобиль имеет потенциальную энергию. При спуске она переходит в кинетическую (скорость увеличивается) и работу сил трения.
За счет потенциальной.
Графіт має гексагональну шарувату решітку з невеликою енергією зв'язку між атомами в різних шарах (сили Ван-дер-Ваальса), внаслідок чого він має дуже низькими твердістю, міцністю і пластичністю, значно нижчими, ніж у металевої основи. Графітні включення фактично представляють собою своєрідні тріщини або порожнечі, заповнені графітом. Чавун в зв'язку з цим можна розглядати як сталь, поцятковані великою кількістю таких тріщин і пустот (графітних включень), що послаблюють металеву основу. Чим більше графітних включень, ніж вони грубіше, тим більше вони роз'єднують металеву основу і тим нижче механічні властивості чавуну.
Графітні включення в чавунах мають пластинчасту, вермікулярним Пластинчастий графіт, який грає роль гострих тріщин і надрізів, є різким концентратором напружень. Під дією нормальних напружень по кінцях таких графітних включень легко формуються осередки руйнування.
З цієї причини чавуни з пластинчастим графітом мають найнижчу міцність при розтягуванні і вигині.
Вермикулярний графіт відрізняється від пластинчастого значно меншими розмірами частинок - це дуже дрібні і тонкі прожилки з округленими кінцями. Округлені графітні включення виконують роль вже не тріщин, а пустот і є менш різкими концентраторами напружень.
Найменша концентрація напружень відзначається в чавунах з кулястим графітом. Такі чавуни мають найвищу міцність при розтягуванні і вигині.
Чавуни з пластівчастим графітом поступаються їм за своїми характеристиками міцності, але перевершують чавуни з пластинчастим графітом.
Таким чином, міцність чавунів з графітом визначається будовою металевої основи і формою графітних включень. При меншій мірі графитизации (наприклад, в ферритно-перлітною і особливо в Перлітний чавунах в порівнянні з феритної) кількість (обсяг) і розміри графітних включень будуть менше.
Чавуни з графітом широко застосовуються в промисловості. Наявність графіту в структурі, що визначає низьку міцність чавунів, надає їм ряд високих технологічних і експлуатаційних властивостей:
- Графіт покращує ливарні властивості, зменшуючи усадку чавунів при кристалізації (див. 11.2.1);
- М'який і крихкий графіт покращує оброблюваність чавунів різанням, сприяючи утворенню стружки надлому (стружка ламається на графітових включеннях);
- Графіт забезпечує чавунів хороші антифрикційні властивості, він грає роль мастила в парах тертя;
- Графіт гасить вібрації і резонансні коливання;
- Чавуни з графітом мало чутливі до надрізів і іншим дефектам поверхні деталей, оскільки подібні дефекти у вигляді графітних включень вже є в самому чавуні.
Так, смотри, у нас есть формула равноускоренного прямолинейного движения. Это когда любое тело, например автобус, ускоряется каждую секунду на одинаковую скорость.
u = u0 + at
u - это то что мы ищем в пункте а, итоговую скорость
u0 - это начальная скорость автобуса, 15 м/с
a - это ускорение, у нас оно 3 м/с^2
t - это время, нам 4 секунды нужно.
u = 15 + 3*4 = 15 + 12 = 27 м/с
Чтобы найти какое расстояние он тоже есть формула:
s = u0 * t + (a*t^2)/2
У нас все эти данные есть. Получается:
s = 15 * 4 + (3*4^2)/2 = 60 + 48/2 = 60 + 24 = 84 м - настолько сместится автобус за 4 секунды.
Можно еще проверить, посчитав какое расстояние он проходил каждую из этих четырех секунд и сложить, но там надо вычислить среднюю скорость на протяжении каждой секунды.
В начале 1 секунды он двигался 15 м/с, в конце 1 секунды он двигался 15+3=18м/с, значит можно посчитать среднюю скорость движения в эту секунду: (15 + 18 )/2 = 16,5 м/с.
В 2 секунду в начале 18 м/с, в конце 21 м/с, средняя 19,5 м/с
В 3 секунду в начале 21 м/с, в конце 24 м/с, средняя 22,5 м/с
В 4 секунду в начале 24 м/с, в конце 27 м/с, средняя 25,5 м/с
1,5 + 19,5 + 22,5 + 25,5 = 84 м, значит по формуле верно рассчитано.
За счет запаса потенциальной энергии m*g*h