1.Електричне поле— одна зі складових електромагнітного поля, що існує навколо тіл або частинок, що мають електричний заряд, а також у вільному вигляді при зміні магнітного поля (наприклад, в електромагнітних хвилях). Електричне поле може ігатися завдяки силовому впливу на заряджені тіла.
2.Джерелом електричного поля можуть бути, крім електричних зарядів, і змінні магнітні поля. 3. Незмінне в часі (статичне) електричне поле може бути створене тільки нерухомими зарядами. Таке поле називають електростатичним
3.Отже, відношення F/q0 є також сталим для кожної точки поля. ... Напруженістю електричного поля називають фізичну векторну величину , що є силовою характеристикою електричного поля в кожній його точці і чисельно дорівнює відношенню сили, з якою поле діє на точковий заряд, поміщений у цю точку, до значення цього заряду.
4.Тому відповідно до означення (1.1), поділивши вектор сили, що діє на будь-який із зарядів на його величину, отримаємо загальний вираз вектора напруженості поля точкового заряду: →E=q4πε0r3→r, де q — алгебраїчна величина заряду, що створює поле, →r — радіус-вектор точки, в якій визначається його напруженість
5.Принцип суперпозиції — допущення, згідно з яким результуючий ефект декількох незалежних впливів є сумою ефектів, викликаних кожним впливом окремо. Справедливий для систем або полів, які описуються лінійними рівняннями.
6.Лінії напруженості (силові лінії) електричного поля — неперервні лінії, дотичні до яких у кожній точці, через яку вони проходять, збігаються з вектором напруженості поля
7.Лінії напруженості не перетинаються, адже в кожній точці поля вектор Е має лише один напрям
1) Механическая работа есть произведение действующей силы на перемещение
. Механическая работа не совершается если, перемещение равно нулю, или на тело не действуют ни какие силы. Из возможных вариантов, механическая работа не совершается когда штангист удерживает штангу на вытянутых руках.
2) Брусок скользит по столу, при этом выполняется работа силы трения:
работа всегда положительная А>0
ответ: А.
3) Используя формулу работы силы тяжести , где m - масса тела (кг), g - ускорение свободного падения g = 9,8 м/с² ≈ 10 м/с²), h - высота (м). Вычисляем:
Дж
ответ: Б.
4) Из формулы механической работы , где F - действующая сила (Н), S - перемещение тела (м) поучаем
ответ: А.
5) Из формулу работы (10 кДж = 10000 Дж)
ответ: Б.
6)
плотность мрамора = 2700 кг/м³
плотность воды = 1000 кг/м³
кДж
ответ: А.