В 1817 году немецкий профессор барон Карл фон Дрез из Карлсруэ создал первый двухколесный самокат, который он назвал «машиной для ходьбы». Он был снабжен рулем и выглядел в целом, как велосипед без педалей; рама была деревянной. ... Получается, что Макмиллан создал велосипед, похожий на современный. К началу XX века относятся первые механизмы переключения скоростей. Однако они были несовершенными. Одним из первых переключения скоростей, применяемых на спортивных велосипедах, было оборудование заднего колеса двумя звездочками — по одной с каждой стороны. Для переключения скорости надо было остановиться, снять заднее колесо и перевернуть его, вновь зафиксировав и натянув цепьВелосипеды продолжали совершенствоваться и во второй половине XX века. В 1974 году началось массовое производство велосипедов из титана, а в 1975 — из углепластика. В 1983 году был изобретен велокомпьютер. В начале 1990-х получили распространение системы индексного переключения скоростей.
крім прискорення, рух тіла по колу характеризують такі величини:
1)період обертання тіла — це час, за який тіло робить один повний оберт. період обертання позначається літерою т та вимірюється в секундах.
2)частота обертання тіла — це число обертів за одиницю часу. частота обертання позначається літерою ν та вимірюється в герцах. для того щоб знайти частоту, треба одиницю поділити на період.
3)лінійна швидкість — відношення переміщення тіла до часу. для того щоб знайти лінійну швидкість тіла по колу, необхідно довжину кола поділити на період (довжина кола дорівнює 2π помножити на радіус).
4)кутова швидкість — фізична величина, яка дорівнює відношенню кута повороту радіуса кола, по якому рухається тіло, до часу руху. кутова швидкість позначається літерою ω та вимірюється в радіанах, поділених на секунду. знайти кутову швидкість можна, поділивши 2π на період. кутова швидкість і лінійна між собою пов’язані. для того щоб знайти лінійну швидкість, необхідно кутову швидкість помножити на радіус кола.
не изменится
w = li2\2
w = l\4 * 2i2\4 = li2\2