1. Такое происходит, потому что металлы обладают большей теплопроводностью, нежели дерево, то есть, они быстрее принимают человеческое тепло, и мы чуствуем прохладу. При сорокоградусной жаре всё происходит по тому же принципу, только не мы не отдаём тепло, а получаем.
Використання дифузії в побуті В основі явищ випаровування рідин, розчинення одних речовин в інших, поширення запахів лежить явище дифузії (від латинського поширення, розтікання, розсіювання) — взаємного проникнення частинок однієї речовини між частинками іншої речовини при їх зіткненні.
Приклади дифузії в побуті Явище дифузії можна гати в побуті (вдома) досить часто: коли користуємося аромолампою з ефірними маслами при використанні спреями для тіла або для ніг, при розпиленні парфумів при використанні засобів для знищення в приміщенні комарів і мух, коли щось склеюємо коли п’ємо чай або каву. Візьмемо чай з цукром і шматочком лимона. Ми перемішуємо ложечкою гарячу воду — це прискорює процес проникнення молекул цукру і лимона між молекулами води. Завдяки дифузії комахи за багато кілометрів відчувають аромат квітів і прилітають для збору нектару, одночасно запилюючи рослини. По запаху тварини знаходять свою жертву або споріднених особин. Явище дифузії відіграє велику роль в житті людини. Кисень повітря проникає в кров’яні капіляри легень шляхом дифузії через стінки альвеол, а потім розчиняючись в них, розноситься по всьому організму, збагачуючи його киснем.
===
A=v*R*ΔT=800*8.31*500=3.324*10^6 Дж
ΔU=Q-A=(9.4-3.324)*10^6=6.075*10^6 Дж (6,075 МДж)