Объяснение:
16.19. Дано:
m=1.6 кг
k=40Н/м
v=const
μ=0.3
Найти:
Δx - ?
Решение.
Поскольку тянут брусок равномерно (v=const), то следовательно "растягивает пружину" только сила трения, т е:
Fтр=Fупр => μ*mg=k*Δx
Откуда (округлив g до 10 м/с^2):
Δx=μ*mg/k=0.3*1.6*10/40=0.12 (м) = 12 см
16.20 Дано:
v=36км/ч=10 м/с
L=40 м
Найти:
μ - ?
Решение.
Задача на закон сохранения энергии.
Вся кинетическая энергия шайбы () перешла в тепло, из-за силы трения (Q=Aтрения=Fтрения*L=), то есть:
где m - масса шайбы, v - её скорость, μ - коэффициент трения, L - длина пути шайбы до полной остановки.
Вычислим μ (округлив g до 10 м/с^2):
16.21 Условие не полное
Если интересно, заходи в мою группу (/club201004178), там ссылка на канал YouTube, разбираю всякие задачи, поясняю как их решать и тп. Если возникнут вопросы пиши лично мне в ВК: /evgeni_yan Могу даже порешать тебе задачи на сам. работе или даже на контрольной (не бесплатно, конечно, но могу :) )
крім прискорення, рух тіла по колу характеризують такі величини:
1)період обертання тіла — це час, за який тіло робить один повний оберт. період обертання позначається літерою т та вимірюється в секундах.
2)частота обертання тіла — це число обертів за одиницю часу. частота обертання позначається літерою ν та вимірюється в герцах. для того щоб знайти частоту, треба одиницю поділити на період.
3)лінійна швидкість — відношення переміщення тіла до часу. для того щоб знайти лінійну швидкість тіла по колу, необхідно довжину кола поділити на період (довжина кола дорівнює 2π помножити на радіус).
4)кутова швидкість — фізична величина, яка дорівнює відношенню кута повороту радіуса кола, по якому рухається тіло, до часу руху. кутова швидкість позначається літерою ω та вимірюється в радіанах, поділених на секунду. знайти кутову швидкість можна, поділивши 2π на період. кутова швидкість і лінійна між собою пов’язані. для того щоб знайти лінійну швидкість, необхідно кутову швидкість помножити на радіус кола.