Человек сначала расстояние 300м по прямой в направлении на юг, затем повернул под углом 90° к первоначальному направлению и мна восток. чему равны пройденный путь и перемещение человека?
.вертолет со скоростью 180 км / ч относительно воздуха держит курс на запад. в это время дует сильный южный ветер со скоростью 37,5 м / с. определите модуль перемещения вертолета относительно земли в 1 мин 20с. его полета варианты ответов: 1.менше 2,4 км 2.вид 3,6 до 4,5 3.от 2.5 до 3.5 4.бильше 4.6 нужен не просто ответ а и объяснение . уравнение движения грузового и легкового автомобилей имеют вид соответственно x1 = 600 - 10t и x2 = t (в квадрате). определите время и координату их встречи. варианты ответов: 1.5с,550м 2.10с,500м 3.15с,450м 4.20с,400м
Конвекція – це здатність переносити тепло потоками речовини. Дане явище існує як в рідинах, так і в газах і в сипучому середовищі.
Конвекція буває природною, що має на увазі мимовільне виникнення при нерівномірним тепловим навантаженням. Нижні частки нагріваючись і полегшуючись рухаються вгору, а верхні навпаки, формується процес перемішування, який повторюється знову і знову.
При виконанні деяких умов самоперемішування перетворюється в структурні вихори з умовно правильними ґратами у вигляді конвекційних осередків. Конвекція підрозділяється на:
турбулентну; ламінарну. Прикладами конвекції в природі є хмари і їх формування.
Рух тектонічних плит і гранулювання на Сонці – це теж природна конвекція в природі. Штучна конвекція пов’язана з переміщенням частинок, викликаним примусовими діями ззовні. Примусова конвекція застосовується, якщо ефекту природної недостатньо. Наприклад:
рух лопатей вентиляційних приладів; робота насосного обладнання; перемішування речовин віночком і т. д. Через виникнення конвекція підрозділяється на:
стресову; гравітаційну; термокапілярну; магнітну; термодинамічну. Найпопулярнішим є поширення конвекції в рідких і газоподібних середовищах описав Буссінеска. Наприклад, під капілярною конвекцією слід розуміти явище в рідкому середовищі, коли на її вільну поверхню впливають перепади напруги, скажімо, зміна температури води.
При цьому інтенсивність термокапілярної конвекції мала і у звичайному житті визнається несуттєвою. Але в космічному просторі завдяки даному виду конвекції в судинах виникають рухи. У природі природна конвекція буває в нижніх шарах Землі, в її надрах, в безодні океану. Вплив при цьому обумовлено архімедовою силою, коли відмінність в щільності нагрітої і холодної речовин змушує переміщатися їх частки в напрямку, протилежному дії сили тяжіння. Результатом такого руху є те, що поступово температура речовини вирівнюється. Якщо тепло підведене стаціонарно, то конвекційні потоки також будуть стаціонарними. А інтенсивність їх завжди обумовлена температурним розходженням в шарах.
Перемещение: \(L=\sqrt{S_1+S_2}=\sqrt{300^2+400^2}=500\;\text{м}\)