М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
laskinarik41
laskinarik41
29.06.2021 00:55 •  География

Какие механические свойства имеет горные породы и минералы? ? ​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Lady2575
Lady2575
29.06.2021

верхні шари атмосфери Землі постійно надходить 174 PW (петават) сонячного випромінювання (інсоляції)[1]. Близько 6 % інсоляції відбивається атмосферою, 16 % поглинається нею. Середні шари атмосфери в залежності від погодних умов (хмари, пил, атмосферні забруднення) віддзеркалюють до 20 % інсоляції та поглинають 3 %.

Атмосфера не тільки зменшує кількість сонячної енергії, що досягає поверхні Землі, але і дифузує близько 20 % з того що надходить, та фільтрує частину його спектру. Після проходження атмосфери близько половини інсоляції перебуває у видимій частині спектру. Друга половина перебуває переважно в інфрачервоній частині спектру. Тільки незначна частина цієї інсоляції припадає на ультрафіолетове випромінювання[2][3].

Сонячне випромінювання поглинається поверхнею суходолу, океанами (покривають близько 71 % поверхні земної кулі) і атмосферою. Абсорбція сонячної енергії через атмосферну конвекцію, випаровування і конденсацію водяної пари є рушійною силою кругообігу води та керує вітрами. Сонячне проміння абсорбоване океаном та суходолом підтримує середню температуру на поверхні Землі, що нині становить 14 °C[4]. Завдяки фотосинтезу рослин, сонячна енергія

Розсіювання сонячної енергії під час її проходження крізь атмосферу, де вона частково поглинається й остаточно відбивається поверхнею (пустелі, снігові простори, моря) до космосу. Значення виражено в Петаватах.

може перетворюватись на хімічну, що зберігається у вигляді їжі, деревини та біомаси, яка зрештою перетворюється на викопне паливо[5].

Перспективи використання

Докладніше: Сонячна енергетика

Сонячна енергія є джерелом енергії вітру, води, тепла морів, біомаси, а також причиною утворення протягом тисячоліть торфу, бурого і кам'яного вугілля, нафти і природного газу, однак ця енергія опосередкована і накопичена протягом тисяч і мільйонів років. Енергію Сонця можна використовувати і безпосередньо, як джерело електроенергії і тепла. Для цього потрібно створити пристрої, які концентрують енергію Сонця на малих площах і в малих обсягах.

Загальна

У цей час працюють нагрівальні пристрої, які накопичують енергію Сонця, а також дослідні зразки електродвигунів і автомобілів, які використовуюревернуті поглиначі, і багатошаровість та багаторазові ефекти.[40]. Ці опріснювачі можуть працювати в пасивному, активному і змішаному режимах. Подвійно-схилі дистилятори, найбільш економічно вигідні для окремих побутових потреб, т

4,4(28 оценок)
Ответ:
COFFI228
COFFI228
29.06.2021

1.Дерново-подзолистые

Размещены в южной части лесной зоны.Покрыта слоем листьев,веток-такая почва небогата питательными веществами.

2.Серые лесные

Размещены в лесостепной зоне.Почвы характеризуются питательными веществами и гумусом.Используются для удобрений и улучшения урожайности.

3.Каштановые

Размещены на сухих территориях.Почва бесструктурная и имеет реакцию с щелочью,мало питательных веществ.Используется для орошения.

4.Черноземы

Размещены в степной и лесостепной зонах.Почвы имеют самый высокий уровень урожайности и вношения в удобрения.

5.Болотные

Размещены по всей территории Украины.Превращаются в плодорные путем осушения.На таких почвах получают урожаи многолетних трав.

6.Бурые лесные

Размещены в Крымских горных районах.Содержится высокое содержание солей,имеют средние показатели урожайности и гумуса.

4,5(24 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ