Практична робота 5. визначення вологості повітря за показниками.
1. обчисліть відносну вологість за показниками.
порадник
для обчислення відносної вологості необхідно мати дані про абсолютну вологість і температуру повітря в цей час (наприклад, абсолютна вологість — 14 г/м3, температура — +20 °с) і про залежність між температурою повітря й максимальною кількістю водяної пари в грамах, що може міститися в ньому. потім потрібно виконати такі дії.
крок перший: визначити, яка максимальна кількість водяної пари може міститися в повітрі за цієї температури.
крок другий: обчислити відносну вологість, використовуючи формулу:
відносна вологість = (фактична кількість водяної пари за цієї температури : максимальна кількість водяної пари за цієї температури) · 100 %.
2. відомо, що за температури +15 °с відносна вологість складає 90 %. визначте абсолютну вологість.
порадник
для обчислення абсолютної вологості за даними про відносну вологість за цієї температури повітря необхідно виконати такі дії.
крок перший: з’ясувати, яка максимальна кількість водяної пари може міститися в повітрі за цієї температури.
крок другий: обчислити відносну вологість, використовуючи формулу:
абсолютна вологість = (максимальна кількість водяної пари за цієї температури · показник відносної вологості за цієї температури) : 100 %.
Полезные ископаемые осадочного происхождения расположены на платформах, в предгорных областях и краевых прогибах.Они расположены в толщах осадочного чехла.К ним относятся топливные полезные ископаемые:нефть, газ, уголь, торф, горючие сланцы; а также известняк, гипс, марганец, соли, мел, песок.
Полезные ископаемые магматического происхождения расположены в областях складчатости, в местах выхода на поверхность кристаллического фундамента, на щитах.К ним относят рудные полезные ископаемые:железные руды, оловянные, медные, а также золото, асбест, алмазы, апатиты.
Следовательно, полезные ископаемые осадочного происхождения приурочены к равнинам, а магматического-к горному рельефу.