от ๖ۣۜAbduqodir
Отсчет времени основан на наблюдении за вращением Земли вокруг своей оси и Солнца. Принято выделять звездное время, солнечное время и другие виды времени. Основной единицей звездного времени считаются звездные сутки.
потому что земля крутиться и за час проодалевает 15°
Линия перемены даты — условная линия на поверхности земного шара, проходящая от полюса до полюса, по разные стороны которой местное время отличается на сутки (или почти на сутки). То есть по разные стороны линии часы показывают примерно одно время суток
Всю поверхность Земли ученые разделили на 24 часовых пояса, при этом учитывая промежуток в 15 градусов долготы. Средняя Азия расположена на двух часовых поясах (4-й и 5-й). Новые сутки начинаются с середины 12-часового пояса, т.е на меридиане 180° долготы. Узбекистан расположена на 5-й часовой пояси
Рівнини різної висоти розташовуються на платформах. Вони мають величезні розміри на тисячі кілометрів. Так, Східноєвропейська рівнина, що лежить на давній Східноєвропейській платформі, є однією з найбільших рівнин світу. Її рельєф складний: височини (Середньоруська та ін.) чергуються з низовинами (Причорноморська, Прикаспійська – низовина, що лежить нижче рівня моря на 28 м). На рельєфі північної частини рівнини позначилася діяльність давнього льодовика. Він згладив скельні виступи, приніс численні валуни та відклав подрібнені гірські породи.
На півночі Євразії на молодій Західносибірській платформі лежить Західносибірська рівнина. Її поверхня має ввігнуту, ніби блюдце, форму. Тому рівнина сильно заболочена. Середньосибірське плоскогір’я, що сформувалося на давній Сибірській платформі, є високою рівниною, на поверхні якої під час давніх вулканічних вивержень потоки лави утворили високі ступінчасті плато.