Взаимозависимость между климатическими условиями и жизнью человека очень большая. Например, никто не будет носить меховую одежду в экваториальных широтах или лёгкую — на острове Гренландия либо в Антарктиде. От климата зависит развитие сельскохозяйственного производства. В экваториальных или тропических поясах выращивают культуры, не характерные для умеренного.
То же самое и в животноводстве. Строительство жилищных и промышленных помещений, толщина их стен, водоснабжение, энергообеспечение и т.п. зависит от особенностей климата. Транспортные пути, морские и речные порты работают в режиме, который в значительной степени определяется климатическими условиями.
Изменение климата во времени. Климат Земли во время её развития постоянно изменялся. В палеозойскую и мезозойскую эры он был очень тёплым и влажным, а в кайнозойскую эру, после нескольких ледниковых периодов, стал засушливым и прохладным.
В наше время к природным факторам, влияющим на изменения климата, добавляется ещё воздействие человека. Земле угрожает глобальное потепление, что может привести к таянию ледников, а значит — к негативным последствиям для человечества и природы в целом.
Объяснение:
Територія України характеризується складною просторовою диференціацією фізико-географічних умов. Геологічна будова і рельєф, клімат, води, ґрунти, рослинність і тваринний світ, перебуваючи в складному взаємозв'язку і взаємодії, утворюють природно-територіальні комплекси різного рангу. В основу фізико-географічного районування покладено ландшафтно-генетичний принцип, суть якого полягає в тому, що природно — територіальні комплекси та їх межі виявляють всебічним аналізом взаємозв'язку і взаємодії основних ландшафтостворюючих факторів — сонячної радіації і внутрішньої енергії Землі, процесів, що відбуваються в літосфері, гідросфері, атмосфері та біосфері, а також природних компонентів — літогенної основи, земної поверхні, повітря, поверхневих і підземних вод, ґрунтів і біоти (рослинність і тваринний світ).
В межах України по спільності морфоструктурних рис виділяють два класи ландшафтів: рівнинні і гірські.
Основні риси ландшафтної структури території України визначаються її розташуванням переважно в помірному поясі. Лише для південного берега Криму характерні риси субтропічного поясу. Територія України займає південно-західну частину Східноєвропейської фізико-географічної країни, частини Карпатської і Кримську гірські фізико-геогр. країни. У межах Східноєвропейської фізико-географічної країни на тер. республіки по переважанню певних типів і підтипів ландшафтів виділяють три фізико-геогр. зони. За ступенем континентальності клімату, загальним характером рельєфу і історії формування геолого-геоморфологічної основи природних комплексів зони ділять на провінції. У провінціях виділяють фізико-географічні області (по положенню в межах значних оротектонічних елементів); області — у зв'язку з місцевими відмінностями в характері прояву інтенсивності і спрямованості сучасних природних процесів — ділять на фізико-географічні райони.
ответ: Це рівнинна, є дуже багато порогів
Объяснение: Проходить через фізико-географічні зони степу і лісостепу. На поверхню виходить Український щит, завдяки якому Південний Буг відомий своїми порогами