Рослини:
- в тундрі для життя рослин найбільш сприятливий лише самий верхній шар грунту Тому багато тундрові рослини дуже низькорослі
- Кореневі системи розростаються в основному в горизонтальному напрямку і майже не йдуть в глибину.
- короткий цикл надземного розвитку.
- маленька площа у листя
-виделяют специфічні речовини, здатні захистити їх від поїдання консументами, оскільки роблять їх неїстівними.
-рослини тундри утворюють густий суцільний покрив
- морозостійкість
Тварини:
- покриви - шерсть або пір'я - на зиму стають дуже густими.
- товстий шар підшкірного жиру
- відростають кігті
- біле забарвлення під колір снігу
- витривалі і здатні тривалий період часу обходитися без джерел енергії і їжі, і води.
- Зимова сплячка
- сезонні міграції і кочівники
- утеплення кінцівок на зиму
Объяснение:
Объяснение:
Ту́ндра (русское диалектное Сендуха[1]) — вид природных зон, лежащих за северными пределами лесной растительности, пространства с вечномёрзлой почвой, не заливаемой морскими или речными водами. Тундра находится севернее зоны тайги. По характеру поверхности тундры бывают болотистые, торфянистые, каменистые. Южную границу тундры принимают за начало Арктики[2]. С севера тундра ограничена зоной арктических пустынь[3]. Иногда термин «тундра» применяют и к аналогичным природным зонам Антарктики.
Главная черта тундры — заболоченные низменности в условиях сурового климата, высокой относительной влажности, сильных ветров и многолетней мерзлоты.
Объяснение:
Дніпро є однією з найбільших і найважливіших рік Європи. Протягом віків ріка відігравала і продовжує відігравати важливу роль у житті людини. Великим і різноманітним є сучасне використання Дніпра: він забезпечує мільйони людей питною водою, слугує для водозабезпечення промислових підприємств та зволожує сотні тисяч гектарів посушливих земель. Окрім того, Дніпро дає змогу виробляти велику кількість електроенергії. Значною залишається роль ріки як транспортної артерії та використання ріки для відпочинку – такі піщані пляжі, які є на Дніпрі, не знайти на інших, навіть значно більших ріках Європи.
Перші письмові відомості про Дніпро з’являються ще у V столітті до н.е. Так, грецький вчений та історик Геродот у своїй книзі історії «Мельпомена» називає Дніпро Борисфеном. А вже у XI-XII століттях про Дніпро згадується у літописі «Повість временних літ» та у поетичному творі «Слово о полку Ігоревім». Взагалі, назва Дніпро є скіфського походження і перекладається як «глибока річка».
Розглянемо коротенько загальну характеристику річки Дніпро.
Ru: Перевод с русского языка на украинский осуществлялся через человека который знает украинский язык!Uk: Переклад з російської мови на українську здійснювався через людину яка знає українську мову!