Субарктич.
Объяснение:
1. Два крупнейших полуострова Дальнего Востока - Камчатка, Чукотка, крупнейший остров - Сахалин.
Два крупнейших архипелага - Курильский и Командорский.
2. 2. Самое крупное море, омывающее берега Дальнего Востока, - ………….., самое холодное - ………., самое южное - ………
3. Ключевая Сопка – самый высокий активный вулкан на Евразийском материке.
4. Горячие источники, периодически выбрасывающие фонтаны горячей воды и пара под давлением, называются гейзеры .Они являются одним из проявлений поздних стадий вулканизма.
Единственное в Евразии их крупное скопление на Дальнем Востоке называется Долина гейзеров
5. Цунами - это огромные волны, причиной которых являются сильные подводные землетрясения, во время которых происходит резкое смещение участка морского дна на стыке литосферных плит.
6. Климат Дальнего Востока на севере района резко-континентальный, на севере полуострова Камчатка - муссонный, на побережье Камчатки - морской, во внутренних районах Дальнего Востока - резко-континентальный, на юго- востоке района - муссонный.
7. Ветра Дальнего Востока меняют направления два раза в год и называются мусонные. Дожди эти ветры приносят терло, так как дуют с океана на сушу.
8. Реки Дальнего Востока в основном относятся к бассейнам двух крупнейших рек - Лена и Амур.
9. Хвойные представители растительности тайги Дальнего Востока - кедр, лиственница и маньчжурский кедр.
10.Крупнейший хищник - амурский тигр, растение-реликт, встречающееся помимо Дальнего Востока в основном в субтропиках, - бархат амурский и растение-эндемик с удивительными медицинскими свойствами - женьшень являются представителями тайги - природной зоны.
1. Самый большой в мире – Аравийский полуостров, его площадь достигает почти трех миллионов квадратных километров.
2. Среди десятков морей Саргассово море — самое большое в мире. Оно расположено у берегов Северной Америки, выше Бермудского треугольника. Его площадь составляет 6–7 млн. км².
3. Самое холодное море в мире ВОСТОЧНО-СИБИРСКОЕ МОРЕ. Восточно-Сибирское море входит в состав Северного Ледовитого океана и омывает северо-восточные берега Азии, располагаясь между Новосибирскими островами и островом Врангеля.
4. Самое южное море - Тасманово. Оно находится между Индийским и Тихим океаном.
5. Ключевская сопка самый высокий вулкан
Ключевская Сопка - самый высокий вулкан Камчатки - на 4750 метров выше уровня моря. Гора Белуха на Алтае на 244 метров ниже Ключевской Сопки. Гора Народная на Урале на 2612 метров ниже Белухи, а гора Победа (Хребет Черского) на 1253 метра выше
6. Ге́йзер (исл. geysir, название одного из источников «Золотого кольца», от исл. geysa — хлынуть) — горячий источник, периодически выбрасывающий фонтаны горячей воды и пара под давлением. Гейзеры являются одним из проявлений поздних стадий вулканизма, рас в областях современной вулканической деятельности.
клятi москалi
Объяснение:
У наш час особливо зросло забруднення навколишнього середовища у великих містах, зокрема у великих індустріальних центрах. Відбувається нестримна концентрація людей в містах, з'являються і зростають багатомільйонні міста-мегаполіси, збільшується їхня кількість, розміри та проблеми.
Очікується, що частка міського населення в Західній Європі в 2000 році складе 71 %, в Північній Америці — 87, в Латинській Америці — 80, в Австралії і Океанії — 80, в Східній Азії — 40, в Південній Азії — 35, в Африці — 39 %. У1900 році у світі налічувалось 10 міст-мільйонерів, в 1975 — 185, в 2000 році (за прогнозами) їх число перевищить 400. В 1920 році два найбільших міста світу — Нью-Йорк і Лондон мали відповідно 5620 тисяч і 4483 тисячі чоловік населення, два — Париж і Чикаго — наближалися до трьох мільйонів (відповідно 2906 і 2702 тис.) і ще чотири міста — двох мільйонів чоловік (Токіо — 2173, Берлін — 1903, Відень — 1841 і Філадельфія — 1824 тисячі чоловік). Вісім із десяти найбільших міст світу були у США, Європі й Японії і тільки 2 — в Південній Америці та Китаї.
Через сорок років, в 1960 році, якісна картина розташування багатомільйонних міст на карті світу істотно не змінилася, якщо брати до уваги десять найбільших міст: вісім з них знову розташовані у США, Європі та Японії і два — в Південній Америці та Китаї. Зате кардинально змінилися у бік збільшення населення розміри міст, і на карті світу з'явилися мегаполіси, що перевищують п'яти-, шести- і десяти-мільйонний рівень чисельності мешканців.
Очолюють цей список Нью-Йорк (14 164 тис), Лондон (10 772 тис.) і Токіо (10 686 тис). За ними йдуть три міста, що перевищують вісім мільйонів або наближаються до цієї цифри: Рейн-Рур (8736 тис), Шанхай (7432 тис) і Париж (7420 тис) і чотири міста, що мають або перевищують рівень шести мільйонів — Буенос-Айрес (6700 тис), Лос-Анджелес (6530 тис), Москва (6285 тис.) та Чікаго (6977 тис).
Список цих міст свідчить про якісно нову тенденцію в урбанізації світу — колосальне зростання міст-мегаполісів у країнах, що розвиваються, які утворилися на місці колишніх світових імперій: вісім найбільш заселених міст припадають саме на ці країни, і тільки Токіо та Нью-Йорк продовжують залишатися в першій десятці лідерів урбанізації.
В Україні тільки столиця — Київ є багатомільйонним містом, населення якого сягнуло трьох мільйонів, а отже, його можна вважати еквівалентом трьох одномільйонних міст. Сім міст вже перевищили або сягають одномільйонного рубежу: Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг. Десять міст, в яких зараз від 0,5 до 0,3 мільйона мешканців (Маріуполь, Миколаїв, Луганськ, Макіївка, Вінниця, Севастополь, Херсон, Сімферополь, Горлівка, Полтава) незабаром наблизяться до одномільйонного рівня, асимілювавши навколишні менші містечка. Нарешті ще десять міст, які можуть дорости до мільйона в першій половині XXI ст., — Чернігів, Чернівці, Суми, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Хмельницький, Черкаси, Рівне, Луцьк і які зараз налічують від 0,3 до 0,2 мільйона жителів. Отже, можна сподіватися, що невдовзі половина населення України проживатиме в містах. Переважна частина великих міст — це індустріальні комплекси, і головна їхня проблема і нездоланна біда, на жаль, — продукування виробничих відходів, сміття. Деградоване штучне міське середовище справляє комплексну шкідливу дію на здоров'я населення внаслідок забруднення атмосферного повітря, дефіциту сонячного проміння, води, а також стресових факторів, зумовлених напруженим ритмом життя, скупченістю населення, нестачею зелених насаджень тощо.;
Ступінь поширення багатьох хвороб у великих містах набагато більший, ніж у малих містах чи селах. Така хвороба, як рак легень, у великих містах нині реєструється в два — три рази частіше, ніж у сільських місцевостях. Тут набагато більше хворіють бронхітами, астмою, алергійними хворобами. Рівень інфекційних захворювань у містах також удвічі вищий.
Мешканці великих міст вже давно п'ють воду набагато гіршої якості, ніж у селах. Зокрема, в Україні в більшості міст якість питної води не відповідає санітарним нормам. Великі міста створюють свій мікроклімат, під ними змінюється фізичний стан порід.
Одночасно з розвитком міст збільшується негативний тиск на біосферу. Проблеми урбанізації ретельно вивчаються у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Це соціальне явище досліджують екологи, економісти, соціологи і представники багатьох галузей науки, застосовуючи комплексний, системний аналіз.