Ґрунто́ві во́ди — гравітаційні підземні води першого від поверхні Землі постійного водоносного горизонту, що залягають на першому водонепроникному шарі земної кори і утворюються головним чином шляхом інфільтрації (просочування) атмосферних опадів і вод річок, озер, водосховищ, зрошувальних каналів та шахтових водовідвідних канав. вони становлять приблизно 23 процента всієї води на нашій планеті. До них належать усі неглибоко залеглі безнапірні або з місцевим напором підземні води, які дренуються гідрографічною сіткою і формують ґрунтовий стік. У системі вертикальної зональності підземних вод вони займають верхній ярус і належать до зони інтенсивного або вільного водообміну. Режим їх тісно пов'язаний з гідрометеорологічними факторами (температура повітря, атмосферний тиск та кількість атмосферних опадів).
Розподіл Ґ.в. за територією підпорядковуються кліматичній зональності.
Для Ґ.в. характерна гідрохімічна зональність, яка полягає в збільшенні з півночі на південь в європейській частині глибини залягання та мінералізації води.
За умовами формування хімічного складу Ґ.в. можна виділити дві зони:
а) зону Ґ.в. вилуговування;
б) зону Ґ.в. континентального засолення.
Води першої зони формуються в областях надлишкового зволоження або в областях помірно вологих, але ще характеризуються наявністю добре проникних порід, високою динамічністю та активним дренажем.
Мінералізація Ґ.в. цієї зони здебільшого не перевищує 1 г/дм³. Води другої зони формуються в умовах аридного клімату звичайно на територіях пустель, напівпустель та сухих степів. У таких районах гається значно більша різноманітність типів хімічного складу й у зв'язку з цим зустрічаються прісні, солонуваті та солоні води гідрокарбонатно-сульфатні, сульфатні, сульфатно-хлоридні та хлоридні.
Ґрунтові води — джерело водопостачання.
Объяснение:
Форма рельефа
Название основных форм рельефа
Древние платформы:
Восточно-Европейская
Равнина
Восточно-Европейская равнина
Сибирская
Плоскогорье
Среднесибирское плоскогорье
Индийская
Плоскогорье
Декан
Китайско-Корейская
Равнина
Великая Китайская равнина
Складчатые области:
А) области древней складчатости;
Равнины
Западно-Сибирская равнина
Нагорья
Тибет
Средневысотные горы
Урал, Скандинавские горы
Б) Области новой складчатости
Высокие горы
Алтай, Тянь-Шань
Высокие горы
Пиренеи, Альпы, Кавказ,
Гималаи
Средневысотные горы
Апеннины, Карпаты
Нагорья
Памир, Иранское нагорье