М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kochanovaleksa
kochanovaleksa
18.02.2022 01:21 •  География

БАЛОВ Самостійна робота по темі: « Біосфера. Природні комплекси» .
І. Виберіть одну правильну відповідь
1. Верхня межа біосфери проходить на висоті:
А 10 – 15 км Б 20-25 км В 5 км
2.Що з переліченого НЕ відноситься до складових біосфери:
А гриби Б рослини В повітря Г бактерії
3. Чим грунт відрізняється від гірських порід:
А кольором Б родючістю В твердістю Г пластичністю
4.Яка природна зона має такі характеристики: цілий рік триває літо, кожного дня після обіда йде дощ, має багатоярусні густі ліси :
А тайга Б саванна В вологі екваторіальні ліси
ІІ. Продовжити речення:
5. Родючість грунту – це .
6.Зміна природних комплексів від екватора до полюсів – це .
ІІІ. Установіть відповідність:
7. Між типами грунтів та природними зонами де вони розташовані :
1. чорноземи А пустелі;
2. підзолисті Б хвойні ліси;
3. червоно - жовті В степ;
4. сірі та бірі пустельні Г тундра;
Д вологі екваторіальні ліси.
8. Між природними зонами та представниками тваринного світу в них:
1. вологі екваторіальні ліси А леопард;
2.степ Б білий ведмідь;
3. змішані ліси В бабак;
4. арктичні пустелі Г верблюд;
Д рись.
ІV. Виберіть три правильні відповіді з семи варіантів:
9. До складу грунтів входять:
1. пісок 2. гравій 3. вапняк 4. материнська порода 5. перегній 6. піщаник 7. вода
10. Назвіть з запропонованого переліку закономірності географічної оболонки:
1. цілісність 2. вологість 3. температура 4. зональність 5.ритмічність 6. вітряність 7. активність.
V. Дайте розгорнуту відповідь на запитання:
11. Чому від екватора до полюсів зменшується кількість видів рослин та тварин?
12.Наведіть приклади комплексів Сумської області , змінених людиною.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
arisha72
arisha72
18.02.2022

Геологічним середовищем називають гірські породи верхньої частини літосфери, що перебувають під впливом інженерно-господарської діяльності людей. З одного боку, воно є мінерально-сировинною базою для виробничої діяльності, а з другого - фундаментом всієї господарської діяльності людства. Адже саме на гірських породах формується ґрунтовий і рослинний покриви, вони є первинною основою всіх будівель та інженерних споруд.

З розвитком науки й техніки невпинно зростає антропогенний вплив на геологічне середовище. До початку XVIII ст. людина використовувала 26 видів мінеральної сировини, на початку XX ст. - 59, а сьогодні - понад 80. Тому найбільш негативно впливає на геологічне середовище гірничодобувна промисловість. Тільки 10% мінеральної сировини, яку людина добуває з надр планети, перетворюється на готову продукцію, решта 90 % забруднює біосферу. Наприклад, при збагаченні мідних руд майже третина міді викидається у звалища. Крім цього, дуже мало використовуються супутні елементи - срібло, цинк і інші компоненти руд.

При нераціональному використанні геологічного середовища руйнується не лише це середовище, а й пов'язані з ним ґрунтовий та рослинний покрив, поверхневі й підземні води тощо.

Внаслідок видобутку, збагачення та переробки корисних копалин, нагромадження пустої породи та відходів виробництва відбувається концентрація шкідливих елементів - важких металів, радіоактивних елементів тощо, що призводить до важких захворювань і навіть до масової загибелі рослин і тварин.

Транспортування вантажів, дослідного устаткування або бурових установок по бездоріжжю, пересування дуже важких самохідних агрегатів, тракторів завжди призводить до важких екологічних наслідків, особливо в степах, пустелях, тундрі.

Під час геологорозвідувальних робіт змінюються природні ландшафти місцевості - порушується ґрунтово-рослинний покрив, утворюються западини через проведення відкритих канав, шурфів, розчисток порід.

Значний негативний вплив на геологічне середовище має будівництво і експлуатація різноманітних будівель та гірничо-інженерних споруд. Особливо це стосується кар'єрів і шахт. Підземні порожнини, що утворюються внаслідок закладання шахт, порушують тектонічні процеси у верхніх шарах земної кори, що часто є причиною техногенних землетрусів, обвалів і зсувів. Внаслідок розробки кар'єрів і нагромадження пустої породи у відвалах і териконах руйнуються родючі ґрунти. Нині дедалі частіше техніко-будівельній діяльності на родючих землях передує знімання, переміщування та зберігання ґрунту, який потім використовують для покриття інших територій з гіршими ґрунтами чи для рекультивації кар'єрів і териконів. На рекультивованих землях розбивають сади, парки, городи.

У зв'язку з широкомасштабним руйнуванням геологічного середовища все більш актуальною стає проблема його раціонального використання. З цією метою необхідно, щоб був створений державний фонд родовищ корисних копалин і його резерв, та розроблені положення про його використання. Слід передбачити чіткі економічні відносини між власником та користувачем надр, які б враховували плату за землю, надра, штрафні санкції за порушення законодавства з використання і охорони надр.

Необхідно здійснювати рекультивацію земель на місці відпрацьованих відкритим родовищ. Це поняття охоплює весь комплекс робіт, спрямованих на відновлення родючості й народногосподарської цінності порушених земель. У вузькому розумінні рекультивація - це відновлення шару ґрунту, попередньо знятого з ділянок, де передбачається його механічне руйнування або забруднення.

4,5(80 оценок)
Ответ:
duwie
duwie
18.02.2022

Поволжье - один из крупнейших географических объектов РФ. Он расположен вдоль берегов реки Волга. Здесь хорошо развита экономика. Судоходная река, железнодорожные ветки, пересекающие Поволжье вдоль и поперек, обеспечивают местных жителей всем необходимым для полноценного существования. По Волге есть выход в моря, что также благоприятно сказывается на экономико-географическом положении района.

Поволжский район славится запасами полезных ископаемых. Среди них особенно ценятся:

нефть;

газ;

сера;

поваренная соль.

Кроме этого, здесь достаточно сырья для изготовления качественных стройматериалов.

Поволжье - многонациональный регион. История формирования современного населения началась много веков назад. Коренными жителями изначально были марийцы, чуваши и мордва. Со временем сюда перекочевали и другие народы.

В наши дни Поволжский район - самый заселенный и освоенный. Ежегодный прирост населения происходит из-за активной миграции людей из других районов. Благодаря богатым ресурсам здесь не так остро встаёт во с трудоустройством. Основная часть населения занимает столицы национальных республик и крупные промышленные города, где безработица практически исключена.

4,5(87 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ