М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
krutikovaelizaozax2f
krutikovaelizaozax2f
19.04.2023 07:32 •  География

- Які корисні копалини є під водою? - Унаслідок чого забруднюються води морів і океанів?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
gsergey1
gsergey1
19.04.2023
Русские лауреаты Нобелевской премии:Год присужденияОбласть Нобелевской премииЛауреаты Нобелевской премииОбоснование1904Медицина и физиологияИван ПавловЗа работу по физиологии пищеварения1908Медицина и физиологияИлья МечниковЗа труды по иммунитету1933ЛитератураИван БунинЗа строгое мастерство, с которым он развивает традиции русской классической прозы1956ХимияНиколай СеменовЗа исследования в области механизма химических реакций1958ФизикаПавел Черенков, Илья Франк, Игорь ТаммЗа открытие и истолкование «эффекта Черенкова»1958ЛитератураБорис ПастернакРоман «Доктор Живаго»1962ФизикаЛев ЛандауЗа пионерские теории конденсированных сред и особенно жидкого гелия1964ФизикаНиколай Басов, Александр Прохоров, Игорь ТаммЗа фундаментальные работы в области квантовой электроники, которые привели к созданию излучателей и усилителей на лазерно-мазерном принципе1965ЛитератураМихаил ШолоховЗа роман «Тихий Дон»1970ЛитератураАлександр СолженицынЗа нравственную силу, с которой он следовал непреложным традициям русской литературы1975Премия мираАндрей СахаровЗа бесстрашную поддержку фундаментальных принципов мира между людьми и мужественную борьбу со злоупотреблением властью и любыми формами подавления человеческого достоинства1975Экономика*Леонид КанторовичЗа вклад в теорию оптимального распределения ресурсов1978ФизикаПетр КапицаЗа базовые исследования и открытия в физике низких температур1987ЛитератураИосиф БродскийЗа всеобъемлющее творчество, пропитанное ясностью мысли и страстностью поэзии1990Премия мираМихаил ГорбачевВ знак признания его ведущей роли в мирном процессе, который сегодня характеризует важную составную часть жизни международного сообщества2000ФизикаЖорес АлферовЗа разработки в полупроводниковой технике2003ФизикаАлексей Абрикосов, Виталий ГинзбургЗа создание теории сверхпроводимости второго рода и теории сверхтекучести жидкого гелия-32010ФизикаКонстантин Новоселов, Андрей ГеймЗа новаторские эксперименты по исследованию двумерного материала графена
Я НЕ УВЕРЕНА ЧТО ТЫ ПОЙМЕШЬЪ
4,4(19 оценок)
Ответ:
NataliZotow
NataliZotow
19.04.2023

Океанія - найбільше у світі скупчення островів і архіпелагів (понад 10 тис.) в центральній і південно-західній частинах Тихого океану на що охоплюють приблизно 1/3 всієї його акваторії. Загальна площа Океанії - 1,3 млн км2. За розмірами острови Океанії дуже різняться - від величезної Нової Гвінеї і Нової Зеландії до численних коралових атолів, що ледве підіймаються над поверхнею моря. Загалом більшість островів дуже малі за площею і віддалені один від одного на сотні й тисячі кілометрів.

• знати назви країн, що зараховують до складу Мікронезії, Меланезії та Полінезії; особливості міжнародної спеціалізації країн регіону; найбільші міста країн, найбільші морські порти, аеропорти, туристичні центри країн;

• уміти складати комплексну економіко-географічну характеристику країн регіону; О пояснювати особливості міжнародної спеціалізації країн;

• обґрунтовувати рівень економічного розвитку більшості країн;

• висловлювати власні судження щодо перспектив економічного розвитку країн.

Які острови є найбільшими в Тихому океані?

Як впливає Тихий океан на життєдіяльність людей, що населяють його острови?

• Географічне положення і поділ Океанії. Океанія - найбільше у світі скупчення островів і архіпелагів (понад 10 тис.) в центральній і південно-західній частинах Тихого океану на що охоплюють приблизно 1/3 всієї його акваторії. Загальна площа Океанії - 1,3 млн км2. За розмірами острови Океанії дуже різняться - від величезної Нової Гвінеї і Нової Зеландії до численних коралових атолів, що ледве підіймаються над поверхнею моря. Загалом більшість островів дуже малі за площею і віддалені один від одного на сотні й тисячі кілометрів.

За населенням і його культурою Океанію поділяють на три частини - Меланезію, Мікронезію й Полінезію. Меланезія розміщена в південно-західній частині акваторії Тихого океану. Її назва походить від грецьких слів «мелас» - чорний і «несос» - острів, тобто може бути перекладена як «країна чорних», або «країна чорних островів». До складу Меланезії, яку населяють темношкірі народи з негроїдними рисами обличчя, входить левова частка найбільших островів Океанії.

Мікронезія лежить у західній частині акваторії Тихого океану. Ця назва походить від грецького слова «мікрос» - малий і може бути перекладена як «країна малих островів». І справді, острови Мікронезії дрібніші.

Полінезія займає найбільший за площею р Тихого океану і включає величезну кількість островів - від Гавайських на півночі до Нової Зеландії на південному заході й чилійського острова Пасхи на південному сході.

• Держави й залежні території. Значна частина сучасної Океанії - це колишні колонії або залежні території. До сьогодні тут збереглося чимало територій, які так чи інакше залежать від колишніх метрополій. Частина островів Океанії є так званими заморськими володіннями США, Франції, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії й інших держав. Інша частина є членами Британської Співдружності націй. Загалом нині в Океанії, крім Австралії, налічується 14 острівних держав і 14 залежних територій (табл. 1).

Таблиця 1. Незалежні держави і залежні території Океанії

НЕЗАЛЕЖНІ ДЕРЖАВИ

ЗАЛЕЖНІ ТЕРИТОРІЇ

Вануату, Нова Гвінея, Соломонові Острови, Фіджі, Кірибаті, Маршаллові Острови, Федеративні Штати Мікронезії, Науру, Палау, Ніуе, Самоа, Тонга, Тувалу

- від США: Гуам, Зовнішні малі о-ви Сполучених Штатів, Північні Маріанські о-ви, Американське Самоа;

- від Австралії: Кокосові острови, Острів Норфолк, острів Різдва, Острів Херд і острови Макдональд;

- від Франції: Нова Каледонія, Уолліс і Футуна, Французька Полінезія;

- від Нової Зеландії: Острови Кука, Токелау;

- від Великої Британії: Піткерн.

• Місце Океанії в міжнародному поділі праці. За рівнем економічного розвитку країни Океанії, окрім Австралії і Нової Зеландії, належать до економічно слаборозвинених країн світу, оскільки пов’язані зі своїми колишніми або сучасними метрополіями. Особливості їхньої економіки сформувалися за умов географічного розташування та ізольованого існування.

Океанія загалом не багата на мінеральні корисні копалини. Проте в Папуа-Новій Гвінеї розвинута видобувна промисловість, яка забезпечує експорт міді, золота, нафти і газу. У Науру головним видом економічної діяльності є видобуток фосфоритів, що експортують. Нова Каледонія посідає друге місце за запасами нікелю, який експортується.

4,6(100 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ