М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
gulmagomedova1p01bx7
gulmagomedova1p01bx7
14.12.2022 05:12 •  География

Можно небольшой рассказ о редком животном "Ирбис или Снежный Барс" ?

👇
Ответ:
света1094
света1094
14.12.2022

ответ:Снежный барс – очень красивый хищник, похожий на большую пятнистую кошку. Его ещё называют ирбис. От ирбисов редко слышно рычание, причём оно тихое, а мяукают они с удовольствием. Ирбисы, как и все кошки, – любители игр: они устраивают катание по снегу, съезжают с горки. После этого они нежатся под лучами солнца.

Обитает ирбис в горах, его любимыми местами стали горы Алтая, Большой Кавказ, Западный Саян, Гималаи, Памир.

4,4(53 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Sunnnygirl289
Sunnnygirl289
14.12.2022

Відповідь:

Геологічна будова. Континент Південна Америка складається з двох основних геологічних елементів - Південноамериканської плат­форми в центрі і на сході та складчастого гірського поясу Анд (див. карту на форзаці). За свою тривалу історію платформа неодноразово піднімалася і опускалася. На ділянках, які зазнали переважно опускань, накопичувалися потужні товщі осадових порід. А ті, що піднімалися, складені кристалічними породами фундаменту. Різні ділянки платформи піднімалися з різною швидкістю. При цьому земна кора спучувалася, тріскалася, на поверхню виливалася лава.

Основні форми рельєфу. Особливості внутрішньої будови дають підстави умовно поділити материк на дві частини (мал. 108). На сході та в центрі розташовані великі рівнини різної висоти. На півночі та заході,повторюючи обриси узбережжя, тягнеться найдовша (9000 км) гірська система Землі - Анди (мовою інків — «мідні гори»).

Великі низовини — Амазонська. Орінокська і Ла-Платська -розміщені в прогинах давньої Південноамериканської платформи. Вони охоплюють майже половину материка. Амазонська низовина -найбільша рівнина земної кулі. П площа — понад 5 млн км2, що май­же у вісім разів більше, ніж територія України. Переважно плоска низовина складена різноманітними осадовими відкладами потуж­ністю в кілька тисяч метрів.

На сході материка виступи фундаменту платформи утворюють Бразильське та Гвіанське плоскогір'я, що подекуди досягають висоти 3000 м. У минулі епохи тут по розколинах виливалися на поверхню розплавлені породи, утворюючи покрив із застиглої лави. Плоскогір'я материка помережані густою сіткою численних річкових долин.

Дивовижні об'єкти і явища

Загублений світ. Так англійський письменник у своєму романі назвав Гвіанське плоскогір'я. Що ж так здивувало письменника-фантаста? З літака видно: у центральній частині плоскогір'я розміщені величезні плосковершинні масиви з майже вертикальними стінами, місцями зруйнованими ерозією, що здаля нагадують середньовічні замки-фортеці. Надзвичайно важко добратися до них, а ще важче ними мандрувати. З літака ця поверхня здається рівною. Однак насправді вона порізана глибокими каньйонами і проваллями. З вели­чезної висоти, гуркочучи, падають водоспади, один з яких є найвищим у світі. Це - Анхель.

Гірська система Анд простяглася вздовж узбережжя Тихого океану кількома паралельними хребтами, розділеними високими нагір'ями. Середні висоти Анд становлять 3000-5000 м. Найвищою вершиною є гора Аконкагуа, висота якої 6960 м .

Анди - переважно молоді гори, що утворилися на заході материка внаслідок зіткнення океанічної і континентальної літосферних плит. Тут і нині відбуваються гороутворювальні процеси, що супроводжуються сильними землетрусами й вулканізмом. У результаті цих процесів утворилися вулкани Котопахі та Сан-Педро.

Льодовики Анд надають рельєфу гір різноманітних, часто примхливих, форм.Тут багато гребенів і піків, кріслоподібних заглиблень.

Закономірності поширення корисних копалин. На Бразильському та Гвіанському плоскогір'ях є руди майже всіх металів. Це зумовлено складом гірських порід. Тут добувають залізну руду, руди марганцю, алюмінію, урану, золото.

В Андах зосереджені значні родовища мідних, свинцевих і цинкових руд, коштовного каміння. В усьому світі відомі родовища смарагдів, розсипні родовища платини і золота, вміст яких у річному піску збільшується після кожної зливи. Навпаки, посушливий клімат на край­ньому заході материка сприяв утворенню в майже сухих водоймах йоду і відомої чилійської селітри, з якої виробляють азотне добриво.

Приблизно на 1000 км тягнеться так званий олов'яний пояс Центральних Анд, де в рудах міститься багато рідкісних металів. З вулканізмом Анд пов'язані значні поклади сірки і будівельних матеріалів.

В осадових відкладах у прогинах платформи і передгір'ях є поклади кам'яного вугілля, нафти, газу. Найбільші родовища нафти зосереджені в передгір'ях Анд і на узбережжі Карибського моря.

Географія материків і океанів. 7 клас. В. Ю. Пестушко, Г. Ш. Уварова

Надіслано читачами з інтернет-сайтів

Планування уроків з Географії, відповіді на тести, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання та робота з географії 7 клас

Зміст уроку

1236084776 kr.jpg конспект уроку і опорний каркас

1236084776 kr.jpg презентація уроку

1236084776 kr.jpg акселеративні методи та інтерактивні технології

1236084776 kr.jpg закриті вправи (тільки для використання вчителями)

1236084776 kr.jpg оцінювання

Практика

1236084776 kr.jpg задачі та вправи,самоперевірка

1236084776 kr.jpg практикуми, лабораторні, кейси

1236084776 kr.jpg рівень складності задач: звичайний

Пояснення:

4,5(90 оценок)
Ответ:
За точность перевода не ручаюсь.
Vulkanlar - erigan magma Yer yuzasiga kelgan bir geologik shakllanishi. Vulqonlar quruqlikda va suv, dengiz va okeanlar ostida bo'lishi mumkin. Yer haqida 10 ming bo'yicha suv osti vulkanlar.
O'tgan asrda va hozirgi paytda tabiiy ofatlar oqibatida vulqon portlashlari. Qit'alarning sohillariga keladi tsunami Sharon joylari vayron - suv osti vulkanlar otilishidan davomida yuqori to'lqin bor. Samolyot harakati, shuningdek, Yer yuzasining ifloslantiruvchi oldini - dunyoviy vulqonlar otilishi issiq gaz, kul, tosh dona havo katta miqdorda qo'yib bo'lsa. Vulkan lava Afinada o'z yo'liga va sabab olov hamma narsani yoqadi.
Vulqonlar ham boshqa sayyoralarda mavjud.

Вулканы — это геологические образования, из которых расплавленная магма выходит на поверхность Земли. Вулканы могут находиться на суше, а также под водой морей и океанов. Подводных вулканов на Земле около 10 тысяч.
Извержение вулканов вызывают стихийные бедствия и в века и в нынешнее время. При извержении подводных вулканов возникает высокая волна – цунами, которая подходя к берегу материков, разрушает прибрежную территорию. При извержении наземных вулканов выбрасывается в воздух большое количество горячих газов, пепла, кусков породы – что препятствует движению самолетов, а также загрязняет поверхность земли. Вытекающая из вулкана лава сжигает все на своем пути и вызывает пожары.
Вулканы также есть и на других планетах.
4,7(31 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ