М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
робингуд228
робингуд228
04.03.2023 21:17 •  География

скласти слово з букв: ИМЕССАТ, я маю на увазi скласти слово по прикладу: СIРОЛБ-СРIБЛО, ну крч, це завдання з iнтелекту. До ть

👇
Открыть все ответы
Ответ:
polinapolina22
polinapolina22
04.03.2023
1. Географическое положение природной зоны:
- Полупустыни располагаются на всех материках, кроме Антарктиды, в трех климатических зонах: умеренной, тропической и субтропической. В них преобладают ландшафты, сформированные в результате действия сильных ветров, степной рельеф перемежается с каменными курганами или сопками.

2. Климатические условия (сочетания тепла и влаги) :
- Климат континентальный, лето жаркое (тем-ра воздуха 20–30 °C, местами до 50 °C), зима прохладная, тем-равоздуха в горах может понижаться до 0 °C. Осадков выпадает 200–250 мм в год, в горах – до 400–500 мм

3. Растительность (характерный виды)
- Для южноафриканской полупустыни Калахарихарактерны акациевые редколесья, в травяном ярусе растёт аристида, с увеличением сухости появляются молочай, алоэ. В сев. Африке также доминируют низкорослые акации и высокие многолетние злаки. Для полупустынь Нового Света характерны заросли колючих кустарников и суккулентов, только кактусовых здесь насчитывается более 2000 видов.

4. Особенности образования почв зоны:
- Почвы бурые и светло-каштановые, с низким содержанием гумуса (около 2%), в их состав входит гипс и большое количество солей, местами распространены солонцы и солончаки (рис. 1 (2, 3)), которые могут применяться для сельскохозяйственного оборота только при условии искусственного орошения и снижения засоленности.

5. Животный мир (характерные виды) :
-Животный мир представлен грызунами (водятся хомяки, тушканчики, суслики, мыши, длинноухий еж) , пресмыкающимися, насекомыми, которые прячутся от дневной жары в норах. Хищники – хорь, лиса, антилопа джейран, сайгак, из птиц – жаворонки, дрофа, которая является вымирающим видом, орел. В Южной Америке кроме перечисленных грызунов водится нутрия, вискачи, броненосец, олень, пампасская кошка, из птиц: страус Нанду, тинаму, паламедеи, а также кондор.

6. Степень изменения природы зоны под влиянием деятельности человека:
- Полупустыни и пустыни очень неустойчивы к антропогенному воздействию. Растения существуют на пределе своих биологических возможностей и с огромным трудом восстанавливаются после нарушения. Под влиянием перевыпаса скота происходит опустынивание полупустынных ландшавтов. При этом в составе растительности снижается доля степных злаков, а также увеличиваются площади по-настоящему пустынных земель.

7. Заповедники и национальные парки.
Для охраны и изучения природных ландшафтов полупустынь мира создан ряд национальных парков и заповедников, в том числе Устюртский заповедник, Тигровая балка, Арал-Пайгамбар.
4,5(85 оценок)
Ответ:
moderator14
moderator14
04.03.2023

Серед галузей промисловості Канади виділяється гірничодобувна промисловість, яка відрізняється винятковою різноманітністю виробництв. Тут у значних обсягах видобуваються практично всі основні види корисних копалин,які необхідні для сучасної індустрії (виняток становлять боксити, марганець, хром, алмази, фосфорити, деякі рідкісні метали).

У цілому в Канаді видобувається 26 видів металів, 24 види неметалевих мінеральної сировини, всі основні види мінерального палива. Видобуток кольорових, дорогоцінних і радіоактивних металів зосереджений на південній частині Канадського щита, де різко виділяються найбільші в світі мідно-нікелеве родовище Садбері і родовище урану Блайнд-рівер (обидва в провінції Онтаріо); значну роль у видобутку кольорових металів відіграють також підприємства Британської Колумбії і Юкона, розташовані в зоні Кордильєр.

Основна маса залізної руди видобувається в центральному Лабрадорі. У південній, найбільш обжитій частини рівнин осадового походження чітко локалізуються видобуток нафти, природного газу, сірки (провінція Альберта) і калійних солей (провінція Саскачеван). Майже весь видобуток азбесту зосереджений у південній частині провінції Квебек, в межах Аппалачів. Східноканадські родовища вугілля (Нова Шотландія), що служили основою вугільної промисловості, тепер значно вичерпалися. Ця галузь тепер розгортається в провінціях Альберта і Британська Колумбія.

Основа економіки Канади - енергетика. У паливно-енергетичному балансі країни домінують нафта і природний газ. За річним обсягом видобутку природного газу Канада знаходиться на 3-му місці у світі після Росії та США. Частину нафти та природного газу Канада експортує в США.

Перспектива подальшого розвитку гірничодобувної промисловості пов'язані з ресурсами Канадського Півночі. За неповними даними розвідані запаси нафти тут становлять 205 млн. т, потенційні 4680 млн. т, достовірні запаси газу 684 млрд м. кб., потенційні - 10610 млрд. м. кб. Частка Півночі становить в продукції гірничодобувної промисловості Канади: 90% - з видобутку залізної руди, 50% - свинцю, цинку, нікелю, міді, урану, 10% - золота, срібла, азбесту, вольфраму.

Виключно великі й різноманітні енергетичні ресурси Канади. За виробництвом електроенергії країна займає 3 місце в світі. У Канаді побудований цілий ряд великих гідроелектростанцій: Черчіль-Фолс на річці Черчіль (5,2 млн. кВт), Боарнуа на річці Святого Лаврентія (1,6 млн. кВт), Гордон-Шрам на річці Піс-Рівер (2,4 млн . кВт), цілий каскад великих ГЕС на річках Манікуаган і Утард (сумарна потужність 6,6 млн. кВт). Великі ТЕС розміщені поблизу Торонто і Ванкувера; АЕС - у провінціях Онтаріо, Квебек, Нью-Бленшік. Приблизно 69% одержуваної в Канаді енергії припадає на ГЕС, 15% - на ТЕС, 16% - на АЕС.

Обробна промисловість Канади - найважливіша галузь господарства країни, що дає більше половини вартості товарної продукції. У ній зайнято понад 2 млн. чоловік. У процесі розвитку обробної промисловост гається дві закономірності: загальна, притаманна обробній промисловості всіх розвинених країн (прискорений розвиток машинобудування, особливо електротехніки) і специфічна, канадська (розвиток кольорової металургії, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості). Слід відзначити і зростаючу роль важкої індустрії (металургії, хімії), частка якої в обробній промисловості за вартістю наближається до 50%.

Канадське машинобудування, яке в основному працює на задоволення потреб внутрішнього ринку, дає близько 25% вартості продукції обробної промисловості. Лише автомобільна, авіаційна галузі і сільськогосподарське машинобудування працюють на експорт. Провідну роль в канадському машинобудуванні займає виробництво транспортних засобів: автомобілів, літаків, тепловозів, суден і снігоходів. Канада випускає в рік близько 2 млн. автомобілів і 400 тис. снігоходів. Найважливіший центр канадського машинобудування - місто Уїнсор. Загальне машинобудування в Канаді розвинене слабо, практично відсутнє верстатобудування.

Добре розвинена хімічна промисловість, зокрема виробництво сірчаної кислоти, мінеральних добрив, синтетичного каучуку, гумових виробів, пластмас. Основні центри хімічної промисловості - Монреаль, Торонто, Ніагара-Фолс.

За виплавкою чавуну та сталі Канада займає 8 місце серед розвинених країн світу. Головні центри - Гамільтон та Сідні.

За лісозаготівлями, лісопилянням та деревообробкою Канада посідає 3 місце у світі після Росії та США, з виробництва целюлози та паперової маси - на 2-му, газетного паперу - на 1-му. Канада поставляє на світовий ринок близько 35% всіх пиломатеріалів, целюлози та паперової маси, близько 75% газетного паперу. Целюлозно-паперова промисловість випускає близько 9% млн. т газетного паперу на рік. Основні її райони - Квебек і Онтаріо, де зосереджено до 60% потужностей: фабрики орієнтуються на водні ресурси і джерела деревної сировини.

Добре розвинені харчова, швейна і текстильна промисловість з основними центрами в Монреалі, Торонто та Квебеку.

4,7(78 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ