М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Lala090
Lala090
27.02.2021 00:59 •  География

ГЕОГРАФИЯ Найдите дополнительную информацию и расскажите о происхождении названий частей света

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Tema228328
Tema228328
27.02.2021

Объяснение:

Грунти.На більшій частині арктичних островів та півночі Канади поширені тундрово-глейові грунти - малопотужні, перезволожені, оглеєні, малородючі. З просуванням на південь вони змінюються підзолистими, серед яких виділяються глейові, а також торфяно-болотні грунти (басейн Маккензі, внутрішні райони Канади). Багаторічна мерзлота погіршує водопроникність цих грунтів і сприяє їх заболочуванню. Південні райони щита займають типові підзолисті грунти, які поступово, східніше Міссісіпі, змінюються дерново-підзолистими, лісовими буроземами, а останні, в свою чергу, змінюються субтропічними жовтоземами та червоноземами.

Зона субтропічних жовтоземів та червоноземів ніде на земній кулі не має такого великого суцільного поширення, як тут. Червоноземи займають переважно підвищені і краще дреновані форми рельєфу. Морські узбережжя та низовинні ділянки зайняті переважно жовтоземами, яких особливо багато на Флоріді.

Південна частина помірного поясу через особливості орографії та клімату характеризується чітко вираженим меридіональним напрямом типів грунтів, які послідовно змінюють одні одного зі сходу на захід. Так, зона чорноземів прерій змінюється в напряму на захід зонами каштанових і бурих пустельно-степових грунтів. Цікаво, що в південних частинах зони грунти мають червонуваті відтінки, що є проявом субтропічних рис у ґрунтоутворенні.

В субтропічному поясі також гається послідовна зміна грунтів зі сходу на захід. Із збільшенням сухості клімату жовтоземи і червоноземи субтропічних лісів переходять у червонувато-чорні грунти субтропічних прерій, а останні - в коричневі і сіро-коричневі грунти сухих та напівпустельних областей Техасу і пустельні сіроземи Мексиканського нагір'я та Каліфорнії.

На Антільських островах переважають червоноземні грунти, які значною мірою латеритизовані.

На схилах Кордільєр чітко помітна вертикальна зональність грунтів.

На півночі цих гір переважають гірські підзолисті та тундрові грунти, а на півдні - коричневі і бурі гірські лісові грунти з плямами гірських лучних грунтів.

4,8(4 оценок)
Ответ:
09kok90
09kok90
27.02.2021

Сухие - пустыня Атакама (в некоторых районах осадков не бывает по 800 лет, а из населенных пунктов самый сухой находится в чилийской части Атакамы и называется поселок Кильягуа, где дождей не бывает по 100 лет, в Арике выпадает 0,1 мм осадков в год, в Икике и Антофагасте - не более 2 мм) , Сахара (есть места, где количество осадков не превышает 1 мм в год) и Намиб (из-за сухости климата прозвана "мертвой пустыней"). Это из населенных районов.

Из ненаселенных - Сухие Долины (Мак-Мердо) в Антарктиде, где осадков не было 2 млн. лет. Но только эта территория, так как на побережье осадки около 100 мм в год.

4,6(68 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ