Особенности географического положения Африки:
- Африку пересекают и экватор, и нулевой меридиан, поэтому она расположена во всех 4 полушариях: в северном, южном, западном и восточном;
- экватор делит Африку приблизительно на две равные части, поэтому природные условия зеркально повторяются на север и на юг от экватора;
- материк преимущественно расположен между Северным и Южным тропиками, в связи с этим, большая часть материка расположена в жарком тепловом поясе.
Также иногда к особенностям относят положение относительно других материков, а именно то, что Африка соединена с Евразией Суэцким перешейком, через который проложен Суэцкий канал. С остальным материками она разделена Атлантическим и Индийским океанами, которыми, соответственно, омывается.
Європейський Союз демонструє, яким чином країни можуть успішно об’єднати свої економічні та політичні ресурси в спільних інтересах. Сприяючи становленню безпеки і стабільності в широкому світовому аспекті, ЄС допомагає створювати безпечніші і більш сприятливі умови життя в межах своїх власних кордонів. В той же час, Європейський Союз завжди готовий поділитися своїми здобутками та цінностями з країнами та людьми, що знаходяться поза його межами.
Історично, першочергове завдання ЄС, створеного невдовзі після закінчення другої світової війни, полягало у згуртуванні націй та народів Європи. Однак, по мірі вступу до ЄС нових країн та розширення сфери його відповідальності, виникла необхідність у визначенні відносин Європейського Союзу з рештою країн світу. Подібно до того, як ЄС працює в межах власних кордонів для усунення торгових бар’єрів, розвитку менш заможних регіонів і сприяння мирній співпраці, він працює разом з іншими країнами та міжнародними організаціями над тим, аби переваги відкритих ринків, забезпечення економічного зростання та стабільності в нашому все більш взаємозалежному світі стали надбанням кожної людини.