Під час вивчення географії України ви ознайомилися з її екологічними, демографічними, економічними і соціальними проблемами. За територією, масштабами і наслідками ці проблеми поділяються на глобальні (планетарні), що стосуються всього людства, всієї землі, і локальні, які проявляються тільки в окремих районах (країнах, частинах країн).
В Україні нині дуже несприятлива демографічна ситуація. Лише за вісім років (1993-2000 pp.) чисельність населення в країні скоротилося на 2,5 млн чоловік. Це відбулося головним чином за рахунок зниження його природного приросту, хоч на цей процес впливає і механічний рух населення — виїзд з країни людей перевищує в'їзд.
Зародилась демографічна криза ще п'ятдесят років тому. З 1960 р. загальний приріст населення нашої країни знижувався, а з 1993 р. почалося уже зменшення кількості жителів.
Відомо, що розв'язати проблему можна тільки тоді, коли з'ясовано причини її виникнення. Часто одним із чинників демографічної кризи вважають погіршення якості життя українців. Але ж у більшості бідних африканських країн природний приріст населення є досить високим. Отже, рівень життя людей не є визначальним чинником у демографічній кризі. Певно, подібних чинників багато. Не можна не враховувати з-поміж них і глобального — тенденції в усьому світі до зниження природного приросту населення, яке гається починаючи з 50-х років.
Вихід з демографічної кризи пов'язаний з економічною стабілізацією, що можлива за умов переходу країни до ринкових засад господарювання. Про це свідчить позитивний досвід Чехії, Польщі, Угорщини, Естонії, у яких припинився спад виробництва і поступово зростає рівень життя громадян.
Объяснение:
Нигерия является безусловным лидером стран Африки по количеству населения. Во второй половине XX века страна вступила в фазу демографического взрыва, который продолжается и в начале XXI века: с 1960 по 2016 годы население Нигерии выросло с 45,2 млн. в 1960 г. до 186 млн. в 2016. По стране в целом сохраняется чрезвычайно высокий уровень фертильности женщин: около 5,5 детей в среднем на женщину по данным за 2013 год. Ряд исследователей характеризует приводит Нигерию как пример настоящей демографической бомбы. При сохранении современных тенденций к концу века по численности населения Нигерию будут опережать лишь Индия и КНР. Из-за параллельно ухудшающихся условий жизни и нехватки различного рода ресурсов Нигерия превратилась в одну из важнейших стран эмиграции, а нигерийская диаспора в настоящее время присутствует на всех континентах мира. Маршруты эмиграции из перенаселённой Нигерии также приобретают всё более изощренный характер.
Австралия, Антарктида, Южная Америка ,Северная Америка ,Африка, Евразия