На водных объектах Краснодарского края половодье наблюдаются в июне. В низине уже 2-3 месяца жарко, но снега и ледники, находящиеся в горной местности у речных истоков, только начинают массово таять. Самая крупная река региона - Кубань. Она в это время превращается в грандиозный и опасный поток.
Иногда бывает неожиданный подъем воды весной (паводок). Он связан с большим количеством осадков.
Источник: https://travelask.ru/questions/82443-kogda-nablyudayutsya-polovodya-i-pavodki-na-rekah-vashey-mes
Объяснение:
Загальна характеристика клімату. Територія України перебуває в помірному кліматичному поясі в області помірно континентального клімату. І лише на вузькій смузі Південного берега Криму сформувався клімат, подібний до субтропічного середземноморського типу. Водночас помірно континентальний клімат має істотні відмінності в основних показниках (температури повітря та кількості опадів) у різних частинах України. Над рівнинною частиною країни з північного заходу на південний схід зростає континентальність клімату: у цьому напрямку середні показники температури повітря літніх місяців підвищуються, а зимових — знижуються, річна кількість опадів зменшується. В Українських Карпатах і Кримських горах формуються свої особливі кліматичні умови, пов'язані із значними перепадами висот. З підняттям угору середньомісячні показники температури повітря знижуються в будь-яку пору року, а кількість опадів загалом збільшується.
Як вам відомо, клімат будь-якої території формують такі чинники: 1) кількість сонячної радіації, що надходить на земну поверхню; 2) циркуляція атмосфери; 3) характер підстильної поверхні. Розглянемо їх вплив на клімат України.