Відповідь:
Урбанізація в сучасній Україні проходить на фоні депопуляції населення в комплексі із економічною кризою. Обидві обставини торкнулись як міст, так і сільської місцевості. Тому абсолютна кількість міського населення в Україні зменшується, хоча існують міста, які продовжують зростати. Демографічна криза на селі призводить до того, що в скрутних економічних умовах молоде працездатне населення репродуктивного віку відтікає до міст. Це сприяє подальшому зростанню частки міських жителів та абсолютної кількості жителів деяких міст, особливо найбільших та тих, які знаходяться в аграрних слабкоурбанізованих регіонах.
Так, за 2001 – 2008 роки найбільші темпи приросту кількості населення мали місто Київ, як столиця України, а також Вінниця та Хмельницький, як центри областей, де частка міського населення досі є однією з найнижчих. Проте якщо раніше високий природний приріст у сільській місцевості компенсував міграційний відтік, то тепер у містах демографічна ситуація краща, ніж на селі, і сучасна урбанізація за рахунок міграції несе загрозу для існування сільських поселень.
1. близость к европе может сделать этот регион одним из крупнейших мировых транспортных узлов.
2. возможность создание крупного финансового центра, так как здесь есть выход к морю, близость к важным транспортным потокам, расположение вблизи главных торговых партнеров.
проблемы развития региона:
1. достаточно тяжелые климатические условия, осложняющие развитие.
2. низкий уровень администрирования территории, не позволяющий происходит поступательному развитию.
источник: