На території Південної Америки сформувалися великі річкові системи Амазонки, Парани, Ориноко. Утворенню їх сприяли як кліматичні умови, так і особливості рельєфу.
Розташування велетенської гірської системи на заході зумовило нерівномірність розподілу стоку між океанами. В Атлантичний океан впадає 90% усіх річок материка. Тільки 5% площі континенту займає басейн внутрішнього стоку.
Більшість річок Південної Америки мають винятково дощове живлення. Тому вони постійно повноводні в екваторіальних областях, де впродовж року бувають зливи. В річках субекваторіального та тропічного поясів, де опади випадають нерівномірно, рівень води значно змінюється за сезонами.
Амазонка — найбагатоводніша річка планети (мал. 116). Вона має найбільший у світі басейн (близько 7,2 млн км кв.), в якому може розміститися майже вся Австралія. Витоки Амазонки — в Андах, після їх злиття річка кілька тисяч кілометрів тече рівниною. Живиться Амазонка дощовими водами. В неї впадає більш як 500 приток. Ліві та праві притоки розливаються влітку, але оскільки вони розташовані у субекваторіальних поясах Північної та Південної півкуль, то Амазонка повноводна протягом року.
Полуостров Таймыр расположен в северо-восточной части России и находится в арктической и субарктической природных зонах, что определяет суровость здешнего климата. Средняя температура на полуострове в январе составляет -30 градусов по Цельсию, а средняя температура в июле не превышает 15 градусов. Также, как я написал раннее, здесь очень суровый климат, и температура иногда может достигать отметку в -62 градуса. Среднегодовое количество осадков здесь составляет 200-300 мм. Зачастую они бывают только в зимнее время года. Сумма осадков на полуострове составляет приблизительно 300 мм, испаряемость - 125 мм., значит коэффициент увлажнения составляет 2,4.
Восновном население расположено недолеко от рек, так как раньше люди жили недолеко от рек и лесов для добычи пищи