ответ: Продолжительность суток на планете зависит от угловой скорости её собственного вращения. В астрономии различают несколько типов суток, в зависимости от системы отсчёта. Если в качестве точки отсчёта вращения выбрать далёкую звезду, то, в отличие от центрального светила планетной системы, такие сутки будут иметь иную продолжительность. Например, на Земле различают средние солнечные сутки (24 часа) и звёздные, или сидерические сутки (приблизительно 23 часа 56 минут 4 секунды[1]). Они не равны друг другу, потому что, из-за орбитального движения Земли вокруг Солнца, для наблюдателя, находящегося на поверхности Земли, Солнце смещается на фоне далёких звёзд.
Водосховища і ставки відіграють велику роль в регулюванні водного режиму, тому що існує необхідність затримання, накопичення, раціонального розміщення та ефективного використання водних ресурсів. Також до цілей створення водосховищ відносять: зменшення паводків і повеней; можливість отримання більш високих врожаїв з земель, зрошуваних водами водосховищ.
Успішне вирішення завдань будівництва водосховищ можливо на основі комплексного підходу, що базується з одного боку на обліку природних умов створення та функціонування водойм, а з іншого боку - враховує ландшафтні особливості безпосередньо самих водосховищ і ставків. При цьому особлива увага повинна приділятися, перш за все, аналізу взаємодії штучних водойм з ландшафтами суміжних територій і спільно з ними утворюють своєрідні обводнітельние ландшафтно-меліоративні системи.
Одним з основних фізико-географічних умов споруди штучних водойм виступає її геологічна будова. Аналіз гідрогеологічних умов багатьох долин річок і балок, до яких приурочені, в основному, більшість водойм, свідчать про їх досить складному гідрогеологічному будові. На одних ділянках цих форм рельєфу є сприятливі умови, інших - мало придатні або непридатні для спорудження ставків і водосховищ.
Підземні води є собою досить мобільний потік речовини і енергії, здатний істотно впливати на рівень мінералізації і трансформацію хімічного складу вод штучних водойм.
Рельєф в одних випадках сприяє створенню водосховищ і ставків, в інших ускладнює або робить будівництво абсолютно неможливим. Сприяє будівництва наявність добре розвиненої долинно-балочної мережі. При проектуванні водойм особливу значимість набуває необхідність врахування густоти і глибини балок.
Створення і функціонування водойм в значній мірі обумовлено кліматичними і гідрологічними умовами. Саме від цих чинників залежить заповнення водою ставків і водосховищ, величина втрат їх води на випаровування, збереження гідротехнічних споруд від хвильової діяльності і впливу льодових мас.
Залежно від механічного складу ґрунтів і підстилаючих гірських порід ложа залежить інтенсивність фільтрації споруджуються водойм. При проектуванні ставків необхідно враховувати також особливості грунтового покриву водозборів, тому що з грунтами, змитими з водозборів, в водойми надходять різні поживні речовини.
Таким чином, географічні особливості розміщення грунтів, їх мінералогічний і хімічний склад, фізико-хімічні властивості, материнські породи, а також агротехнічні прийоми обробки ґрунтів здатні безпосередньо (в рамках ложа водойми) або побічно (в межах площі водозбору водойми) надавати помітний вплив на екологічне стан і функціонування водойм, зумовлюючи їх передчасні виходи з ладу.
Великий вплив на режим та екологічний стан водоймищ і ставків надають рослинність і тваринний світ.
Негативні наслідки створення водосховищ: затоплення великої площі земель в результаті затоплення чаші водосховища; підтоплення і засолення земель в прибережній зоні; абразія і обвалення берегів; осушення заплави з високопродуктивними травостоями.
Объяснение:
1. Почва — природное тело, формирующееся в результате преобразования поверхностных слоёв суши Земли при совместном воздействии факторов почвообразования.
2. Почва состоит из слоя земли, который содержит смесь органических веществ, минералов, газов и жидкостей, которые поддерживают существование биологических форм жизни.
3. Гумус (лат. humus «земля, почва») — основное органическое вещество почвы, содержащее питательные вещества, необходимые высшим растениям.
4. Плодородие почвы почвы удовлетворять потребность растений в элементах питания, влаге и воздухе, а также обеспечивать условия для их нормальной жизнедеятельности.
5. Самыми плодородными почвами на нашей планете являются черноземы.
6. Природный территориальный комплекс (ПТК) — это территория, обладающая определённым единством природы, обусловленным общим происхождением и историей развития, своеобразием географического положения и действующими в её пределах современными процессами.
7. Заповедник — участок территории (акватории), на котором сохраняется в естественном состоянии весь его природный комплекс, а охота запрещена.
8. Географическая оболочка — комплексная внешняя оболочка Земли (объединение поверхностных геосфер), одно из глобальных и системных понятий в географии. Генетически и функционально целостная оболочка Земли, охватывающая нижние слои атмосферы, верхние толщи земной коры, гидросферу и биосферу.
9. Биосфера (от др.-греч. βιος — жизнь и σφαῖρα — сфера, шар) — оболочка Земли, заселённая живыми организмами, находящаяся под их воздействием и занятая продуктами их жизнедеятельности, а также совокупность её свойств как планеты, где создаются условия для развития биологических систем; глобальная экосистема Земли.
10. Если имеется ввиду в России, то подзолистые грунты.
день делится на две половины тоестт на 12ч и 12ч
Объяснение:
первая половина день ворая ночь