Ориентированием на местности принято называть совокупность действий по определению своего положения (точки стояния) среди окружающих объектов или ориентиров, сторон горизонта, направления движения и достаточно точному выдерживанию этого направления. В понятие ориентирования входит также умение быстро и точно запоминать незнакомую местность, пройденный путь и при необходимости безошибочно находить обратную дорогу.
Из всего многообразия объектов местности для ориентирования обычно используют характерные, выделяющиеся на местности предметы, или ориентиры - точечные, линейные и площадные.
Точечные ориентиры - предметы, изображающиеся на топографических картах внемасштабными условными знаками (отдельные строения, башни, трубы, пункты геодезической сети, курганы, воронки), или точки пересечения линейных ориентиров и изломов контуров (развилки дорог, перекрестки просек, слияние ручьев, углы и выступы контуров леса, луга, населенного пункта).
Линейные ориентиры - объекты, имеющие существенную длину на местности и изображающиеся на карте линейными условными знаками (дороги, реки, каналы, берега озер и морей, линии связи и электропередачи, лесные просеки, вытянутые формы рельефа - овраги, хребты, впадины).
Площадные ориентиры - объекты с хорошо выраженными контурами, занимающими определенную, сравнительно небольшую площадь (озеро, болото, луг, опушка леса, роща, населенный пункт).
Назва показника природного приросту говорить сама за себе. Це збільшення чи зменшення населення, викликане природними процесами: пологами і смертю. Величина і знак цієї величини залежить від того, в якому співвідношенні знаходяться ці два демографічних фактора. 2) якщо число народжених за розглянутий період часу перевищує кількість смертей, то має місце розширене відтворення, в разі зразкової рівності - просте. Ну і положення, при якому рівень смертності вище народжуваності, характеризується судженим відтворенням. 3)В залежно від демографічної ситуації у країні критичним може бути як розширене відтворення, так і звужене. На підставі отриманих розрахунків і прогнозів керівництво держави вживає заходів щодо збільшення або зменшення природного приросту. Наприклад, у Китаї заборонено мати більше однієї дитини (крім випадку багатоплідних пологів), порушення карається штрафами, пониженням в посаді і зниженням соціального статусу. 4)Определить природний приріст населення можна як абсолютну або відносну величину. У першому випадку для розрахунку достатньо обчислити різницю між числами громадян на кінець періоду і початок. Наприклад, нехай у деякій країні за N 2010 рік народилося 150 млн осіб, а померло - 143 млн. Отже, природний приріст склав 7 млн осіб. 5) Относительный показник природного приросту населення виражається у відсотках і дорівнює відношенню між його абсолютним значенням і кількістю громадян на початок періоду. Так, природний приріст в державі N за 2010 рік у відносному вираженні склав(150 - 143)/143*100% ≈ 4,9 %. 6) Период для обчислень може бути будь-яким, як короткостроковим, так і довгостроковим, до 100 років. Для того щоб дані для розрахунків був максимально коректними, здійснюється постійний контроль за народжуваністю і смертністю. Надходять ці дані з першоджерел інформації, а саме лікарень і пологових будинків. Кожна подібна подія, народження або смерть, підтверджується відповідним свідоцтвом.
1.В) 2.Б) 3.А) 4.Г) 5.Индийский океан