Фотоси́нтез - сложный химический процесс преобразования энергии света (в некоторых случаях инфракрасного излучения) в энергию химических связей органических веществ при участии фотосинтетических пигментов (хлорофилл у растений, бактериохлорофилл у бактерий и бактериородопсин у архей). В современной физиологии растений под фотосинтезом чаще понимается фотоавтотрофная функция — совокупность процессов поглощения, превращения и использования энергии квантов света в различных эндергонических реакциях, в том числе превращения углекислого газа в органические вещества.
Биологический круговорот — это поступление химических элементов из почвы, воды и атмосферы в живые организмы, превращение в них поступающих элементов в новые сложные соединения и возвращение их обратно в процессе жизнедеятельности.
Объяснение:
схемы нарисованы в учебнике
Кількість відходів, що складаються головним чином з синтетичних матеріалів (мотузки, сітки, поліетиленові пакети, упаковки і автомобільні шини), в морі і особливо в берегових зонах постійно зростає. Вони часто стають причиною загибелі риб, птахів і морських ссавців. Накопичення відходів на берегах являє собою потенційну загрозу і погіршує санітарний стан і естетичний вигляд пляжів.
Для зниження екологічного навантаження слід виділити глибоководні місця океану з повільною течією, де можна скидати певні відходи, завдаючи мінімальний збиток навколишньому середовищу. Слід заохочувати проведення нових досліджень із впливу забруднювачів на океан і його життєдіяльність та надавати переваги біологічному очищенню вод.
Необхідно розробляти більш раціональні основи для прийняття рішень про те, як переробляти відходи і як від них позбутися. Щоб докорінно поліпшити становище, знадобляться цілеспрямовані та продумані дії. Відповідальна і ефективна політика щодо водного середовища буде можлива лише в тому випадку, якщо ми отримаємо надійні дані про сучасний стан середовища, обґрунтовані методи зі зменшення і запобігання шкоди, що завдається природі людиною.