Средняя годовая температура +3,5 °С, можно округлить до +4°С.
Годовая амплитуда 29 °.
В вашем задании есть не все данные для ответа на вопрос. Я нашла полное задание (прикрепила к ответу).
Поскольку вопрос о графике не задан, значит с ним вопросов нет, так что как его строить я пояснять не буду. Но без него нельзя ответить на поставленный вопрос, поэтому я его тоже прикрепила к ответу.
Ход решения:
Для расчета среднегодовой температуры и амплитуды нам не хватает показателя ноября.
Определяем температуру ноября по графику.
От обозначения ноября проводим условную линию (у меня на графике синим) до пересечения с уже начерченной линией (на графике розовым). Далее от этой точки пересечения мы проводим условную линию к направляющей «температура». Это значение и будет средней температурой ноября. У меня по графику получилось -2°С.
Расчет среднегодовой температуры.
Это значение высчитывается по среднему арифметическому:
((-12) + (-10) + (-5) + (+5) + (+11) + (+16) + (+16) + (+17) + (+10) + (+4) + (-2) + (-8)) / 12 = 42 / 12 = 3,5 °С
Расчет годовой амплитуды.
Этим значением является разница между самой высокой и самой низкой температурой в году. При этом важно, что мы отнимаем от самой высокой (+17°С) самую низкую (-12°С):
(+17) - (-12) = 29 °
Рельє́ф Украї́ни здебільшого рівнинний, оскільки 95 % її території займають рівнини і лише 5 % — гори. Серед рівнин 70 % займають низовини, 25 % — височини.
Більша частина території України належить до південно-західної окраїни Східно-Європейської рівнини та має рівнинний рельєф; тільки на півдні височать Кримські гори, а на заході — Карпати. Східно-Європейська рівнина в межах України складається з височинних і низинних ділянок, що збігаються відповідно з підняттями й опусканнями кристалічного фундаменту платформи. Серед перших найзначніші Волинська височина, Подільська височина, що простягаються з північного заходу на південний схід від верхньої течії річки Західний Буг і лівих допливів верхів'я Дністра до долини Південного Бугу. На правобережжі Дніпра розташована Придніпровська височина (висота до 323 м). У південно-східній частині країни є невелика Приазовська височина (максимальна висота 324 м — гора Бельмак-Могила). З північного сходу до неї примикає Донецький кряж (найбільша висота 367 м — гора Могила Мечетна), на території якого часто трапляються терикони, кар'єри й інші антропогенні форми рельєфу. На північному сході у межі України заходять відроги Середньоруської височини.