1.Ветер приносит осадки с океанов на сушу (иначе дождь и снег были бы только над водной поверхностью) . 2. Очищает воздух (уносит загрязненный воздух из городов, недаром в ветреную погоду легче дышится). 3. Вырабатывает электроэнергию (с давних пор люди строили ветряные мельницы. Полярники, например, используют ветряные двигатели для получения тепла и света) . 4. Участвует в формировании рельефа (сглаживает горы и создает новые причудливые формы рельефа (Известная всему миру долина монументов в США, или барханы в пустыне) . 5. Переносит на большое расстояние семена растений: трав, кустарников и деревьев образованию морских течений. Он может разогнать тучи. 7. Влияет на климат (Если бы в природе не происходило движения воздуха, то в жарких странах, где нестерпимо печёт солнце, стало бы ещё жарче. В холодных странах стало бы ещё холоднее. Но ветер переносит тёплый воздух из жарких стран в холодные, а холодный воздух — в жаркие страны. От этого в жарких странах делается прохладнее, а в холодных — теплее движению или затрудняет его (Тот, кто летал на самолете, замечал, что из точки А в точку В мы прилетаем, к примеру, за 1 час, а обратно за 1 час 20 минут. Ветер бывает попутный и встречный. Люди еще в древности поняли, что лодка и без весел. Может плавать, был бы ветер. Стали ловить его широкими полотнищами – парусами, постепенно научились строить корабли-парусники. 9. Велико эстетическое значение ветра (ощущать в жаркий день ласковый, нежный, легкий, летний ветерок – одно удовольствие) . Ветер — большая сила, которой пользуются люди. Он влияет не только на природу, но и на жизнь человека
Амеріго Веспуччі – італійський мореплавець 15 століття, дослідник нових земель, в честь якого на нашій планеті названі цілих два континенти – Північна і Південна Америки. Історія не знає іншої людини, який удостоївся б такої честі.
Амеріго Веспуччі був всього на три роки молодший іншого знаменитого мореплавця і першовідкривача, Христофора Колумба. Як і Колумб, Амеріго був італійцем, належав до цієї нації потомствених моряків. Але тільки народився не в Генуї, як Колумб, а в аристократичній Флоренції.
Спочатку Амеріго займався торгівлею, але всі знайомі відзначали його талант до морехідному справі. Веспуччі займався фінансуванням експедицій Колумба. Потім він сам, в уже немолодому віці, вперше взяв участь в експедиції в майбутню Америку (яка так ще ніким не називалася) в 1499 році. Америка була всього 7 років як відкрита європейцями в особі Христофора Колумба. У плаванні Амеріго зайняв дуже відповідальну посаду керманича суду, тобто рульового.
Ці експедиції, як і плавання в Америку Христофора Колумба, ніяк не були мирними – європейці грабували індіанське населення Америки, винищували його, захоплювали рабів і сотнями привозили їх в Європу.
Португальська король Мануель запросив Амеріго продовжити дослідження Америки на португальських кораблях, і Веспуччі продовжив експедиції. Великий його заслугою стало те, що досліджувані землі (берега сучасних Бразилії, Венесуели і так далі), він завдав на карту. Саме Амеріго дав європейська назва Венесуелі, що означає «Маленька Венеція». В ті часи європейці ще не знали, що відкриті ними землі – це два нових континенту, а вважали їх Індією. Навіть назва застосовували таке як «Вест-Індія». Чи міг думати скромний мореплавець і картограф Амеріго, що континенти пізніше назвуть на його честь?
Помер Амеріго Веспуччі в 1512 році, на 6 років переживши свого колегу Колумба. Його листи друзям містили багато цінного і цікавого про Америку і подорожах. Тому вони відразу після смерті Амеріго були видані книгою і мали велику популярність у читачів.