Иторії материка мало озер. 5. Заповніть у робочих зошитах таблицю «Найбільші річки Південної Аме- рики». Назва річки Довжина Витік Площа басейну Характер течії Куди впадає
Савани і рідколісся — типова природна зона для субекваторіального кліматичного поясу. Зазвичай савани простягаються там, де зволоження вже недостатньо навіть для виростання змінно-вологих лісів.Вони розвиваються в глибині материка, а також далеко від екватора, де більшу частину року вже панує не екваторіальна, а тропічна повітряна маса, а сезон дощів триває менше 6 місяців. Опадів тут випадає в середньому від 500 до 1000 мм на рік. Температура літа +20- +25 ° C і вище, а зими- +16- +24 ° C. Савани і рідколісся займають внутрішні райони субекваторіального поясу Південної Америки, де вони отримали назву кампос або льянос, більшу частину субекваторіального поясу Африки, півострова Індостан, а також Індокитаю, східній, північній і південно-західній Австралії. Савани являють собою відкриті простори з окремими деревами. У зимовий період, коли настає посуха, савана висихає, перетворюючись на мляву висохлу степ. Тварини мігрують в райони, де ще залишається достатня кількість води, проте, в цей час її НД ` одно занадто мало. Спека і посуха- дуже важкі умови навіть для пристосувалися до цього клімату тварин. Савани населяють переважно ссавці. У Африці це слони, леви, зебри, антилопи, носороги, жирафи, багато тут і птахів: африканський страус, марабу, птах-секретар. У Південній Америці- це муравьеди, свині- пекарі, страус- нанду, броненосці. Рослинний світ у Африці представлений величезними баобабами, пальмами, в Південній Америці- тут виростає дерево кебрачо. Коли ж посуха нарешті закінчується і починається літо, раптово починається сезон дощів. Висохла савана розцвітає і наповнюється зеленню, як за помахом чарівної палички. Стада зебр, слонів і антилоп повертаються назад, щоб набратися сил перед наступною посухою.
К элементам погоды относят: температуру, давление, ветер, влажность воздуха, дальность видимости, осадки и, облачность. Все элементы зональны (распределяются по зонам) по своим проявлениям и взаимосвязаны между собой. Температура воздуха напрямую зависит от количества солнечного тепла, поступающего на Землю, что определяется, в первую очередь, географической широтой местности: чем ближе к экватору, тем выше температура воздуха. Поэтому основным элементом для выделения типа погоды можно назвать ТЕМПЕРАТУРУ.