Ґрунто́ві во́ди — гравітаційні підземні води першого від поверхні Землі постійного водоносного горизонту, що залягають на першому водонепроникному шарі земної кори і утворюються головним чином шляхом інфільтрації (просочування) атмосферних опадів і вод річок, озер, водосховищ, зрошувальних каналів та шахтових водовідвідних канав. вони становлять приблизно 23 процента всієї води на нашій планеті. До них належать усі неглибоко залеглі безнапірні або з місцевим напором підземні води, які дренуються гідрографічною сіткою і формують ґрунтовий стік. У системі вертикальної зональності підземних вод вони займають верхній ярус і належать до зони інтенсивного або вільного водообміну. Режим їх тісно пов'язаний з гідрометеорологічними факторами (температура повітря, атмосферний тиск та кількість атмосферних опадів).
Розподіл Ґ.в. за територією підпорядковуються кліматичній зональності.
Для Ґ.в. характерна гідрохімічна зональність, яка полягає в збільшенні з півночі на південь в європейській частині глибини залягання та мінералізації води.
За умовами формування хімічного складу Ґ.в. можна виділити дві зони:
а) зону Ґ.в. вилуговування;
б) зону Ґ.в. континентального засолення.
Води першої зони формуються в областях надлишкового зволоження або в областях помірно вологих, але ще характеризуються наявністю добре проникних порід, високою динамічністю та активним дренажем.
Мінералізація Ґ.в. цієї зони здебільшого не перевищує 1 г/дм³. Води другої зони формуються в умовах аридного клімату звичайно на територіях пустель, напівпустель та сухих степів. У таких районах гається значно більша різноманітність типів хімічного складу й у зв'язку з цим зустрічаються прісні, солонуваті та солоні води гідрокарбонатно-сульфатні, сульфатні, сульфатно-хлоридні та хлоридні.
Ґрунтові води — джерело водопостачання.
Объяснение:
вроде так как-то
Объяснение:
Рельеф Канады очень многолик и разнообразен. Большую часть страны занимает холмистая равнина, ограниченная с запада и востока горными массивами вдоль побережья Атлантического и Тихого океанов. На западе, вдоль всего Тихоокеанского побережья пролегает огромная горная гряда Кордильер. Ширина этого горного пояса составляет около 600 километров. Канадские Кордильеры достигают высоты 2700 метров, они начинаются рядом небольших горных хребтов на Аляске. К югу от бассейна реки Лайард проходят Скалистые горы, поделенные реками на два расположенных хребта.
а.Теңіз бен мұхиттарға оте көп теген қоқыс төгілуі.Мұнай төгілуі
б.Ғаламдық жылу.
с.Экология бұзылады.Жанеде мұхит мекендеуші балықтар мен өсімдіктер проблемасы.