Відповідь: У помірному поясі є 3 кліматичні області: морська, континентальна і мусонна.
1.Морська область характеризується великою кількістю опадів та малою амплітудою коливань температури.
2.Континентальна поділяється на помірно-континентальну, континентальну та різкоконтинентальну. Ця область має великі перепади температури та малу кількість опадів.
3.Мусонна зимою отримує малу к-сть опадів та нижчу температуру, а літом - велику к-сть опадів та вищі температури.
Пояснення: Такі зміни обумовлені тим, що помірний пояс переважно знаходиться на материках, що мають широтне простягання (особливо Євразія з зх на сх), від цього змінюється кількість опадів (чим далі від моря, тим менше опадів), коливання температури (чим глибше в материк, тим більша амплітуда коливань).
Московская область богата разнообразными полезными ископаемыми.Многочисленны в пределах Московской области и месторождения глин; разрабатываются месторождения легкоплавких глин в Сергиево-Посадском. Выделяется Ельдигинское месторождение близ посёлка Софрино; запасы сырья оцениваются в 30 млн кубометров, ежегодная добыча — до 600 тыс. кубометров, Дмитровском, Луховицком, Серпуховском и других районах).В Московской области многочисленны также минеральные источники, в особенности — железистые (под Звенигородом, Серпуховом, Клином). Кроме открытых источников, обнаружено множество богатых минеральной водой пластов на глубинах 300—500 метров.Леса занимают свыше 40 % территории региона. На севере Московской области (на территории Верхневолжской низменности), а также в её западной части (на территории Можайского, Лотошинского и Шаховского районов) наиболее распространены среднетаёжные хвойные леса, преимущественно ельники.