івденноамериканська плита Зазвичай розглядається разом з плитами Північноандською й Альтіплано.
Східний край, має дивергентну границю з Африканською плитою сформував південну частину Серединно-Атлантичного хребта. Південний край — має складну межу з Антарктичною плитою і плитою Скотія. Західний край має конвергентну границю з субдуцируюмою плитою Наска. Північний край — межує з Карибською плитою.
Чилійський трійник розташовано на півострові Тайтао, тут є зіткнення плит Південноамериканської, Наска, Антарктичної.
Залишки плити Фараллон, представлені плитою Кокос і плитою Наска, що зазнають субдукції під західний край Південноамериканської плити. Це зіткнення відповідальне за підйом гір Анд і утворення вулканів.
Є думка, що крім субдукції плити Кокос і плити Наска, направлений на захід рух Південноамериканської плити, можливо, створив Карибське море і плиту Скотія в її північних і південних кінцях відповідно. Можливо, що вони є стародавніми вулканічними регіонами, сформованими на плиті Фараллон, з дуже тонким чохлом, що пірнули під Південноамериканську плиту.
Південноамериканська плита продовжує рухатись на північ дуже повільно
Объяснение:
№1:
водопады:
Юмбилья, Апонвао Чинак Меру, Сальто Гранде, Гокта, Игуасу, Кайетур.
пустыни: Монте, Патагонская, Сечура, Атакама.
реки: Амазонка, Парана, Сан-Франсиску, Токантинс.
№2:
Ископаемые: руды цветных металлов – медь, ванадий, вольфрам, висмута, олово, свинец, цинка, сурьма, золото, железо, нефть, газ, изумруды.
Факты: Андские Кордильеры, вытянутые с севера на юг, лежат в пяти различных климатических поясах. На высоте более 4500 метров в Андах лежат вечные снега, которые не тают вообще никогда. Именно Анды являются самым протяжённым горным хребтом на нашей планете. В длину они превышают 9 тысяч километров.