ВідпоВнаслідок господарської діяльності людини особливо значних змін зазнали природні ландшафти Європи. На сьогодні європейські ліси вкривають близько 312 млн га, понад половина з них — це ліси штучного плантаційного походження. Процес скорочення площ європейських лісів триває. Зберігається реальна загроза, що крупні масиви незайманої європейської тайги будуть розчленовані та знищені в найближчі десятиліття. У минулі століття у хвойних лісах півночі Європи було багато різноманітної дичини і відповідно хижаків: вовків, бурих ведмедів, росомах, рисі, які тепер залишилися лише на охоронних територіях. На диких кабанів, козуль, зубрів, оленів полювали протягом століть. Останній тур був убитий у першій половині XVII ст. Неодноразово на межі повного знищення опинялися зубри. Тепер рідко трапляються норки, лісові куниці, горностаї.
У зв'язку з винищуванням лісів І розширенням площ посівів змінилися умови життя багатьох тварин. У райони колишніх лісових в почали проникати степові тварини, переважно дрібні гризуни, які завдають шкоди посівам. У зв'язку з осушенням боліт і забрудненням водойм скоротилася кількість водоплавних птахів.
В Азії, незважаючи на те, що ліси займають тут величезн проблема їх зникнення також актуальна. Мусонні ліси, які колись вкривали рівнини й гори, збереглися лише окремими острівцями. Вторгнення людини у вологі екваторіальні ліси ще недавно обмежувалося узбережжями морів і долинами річок. Але зараз їх територію освоюють швидкими темпами. За таких темпів вирубки вчені пророкують зникнення лісів протягом найближчих 50 років.
Не уникли змін й інші природні комплекси. Розорано близько 90% степових в. Негативними прикладами «перевикористання» територій із сухим кліматом стала поява антропогенних пустель.
Господарська діяльність активно ться й у північні райони материка — лісотундру та тундру. Виявлення та освоєння потужних родовищ нафти, природного газу, руд кольорових металів призводить до пересування важкої техніки, яка продавлює тонкий шар грунту до мерзлоти. Це стає причиною активного танення мерзлих порід. Сліди гусеничних тракторів спотворюють тундру та не заростають десятиліттями.
Первый Факт.
Границы африканских государств проводились не по горам и рекам, как обычно, а прямо по карте, с линейке. Собственно, это и сейчас хорошо видно на любой политической карте мира.
Второй факт.
Самая большая жаркая пустыня находится ,именно в Африке.
Третий факт.
Эфиопия — единственная африканская страна, которая никогда не находилась под властью европейских колонизаторов
Четвертый факт.
В Африк находится водопад Виктория, единственный водопад в мире, имеющий высоту свыше сотни метров и ширину более километра.
Пятый факт.
Самая низкая в мире продолжительность жизни именно в Африке.
Шестой факт.
Более половины всей мировой добычи золота приходится на Африку.
Седьмой факт.
Дюны в Сахаре могут превышать в высоту Эйфелеву башню в Париже.
Восьмой факт.
В жаркий полдень температура песка в африканских пустынях может достигать восьмидесяти градусов.
Девятый факт.
Африка — колыбель цивилизации. Это первый континент, на котором появилась человеческая культура и общность.
Десятый факт.
Африку пересекает экватор и нулевой меридиан. Поэтому континент можно назвать самым симметричным из всех существующих.
Объяснение: